| alexandrajasmin1 a întrebat:

as dori si eu cateva sfaturi si bineinteles parerea voastra.
acum cateva luni (5-4luni) am inceput sa joc teatru. acolo am cunoscut printre altii un baiat cam de aceeasi varsta cu mine care mi-a placut.acesta a venit de 2 ori la curs dupa care a renuntat pana in septembrie cand a revenit. intrebarea mea este cum imi pot da seama daca ma place? am sa va spun in mare cum se comporta...
prima data cand l-am vazut totul a fost normal ..bineinteles ca eu eram fata noua pe ceilalti ii cunostea de mult deci nimic anormal.
a doua oara cand l-am vazut la curs se uita cam intens la mine si in acelasi timp si arogant(imi schimbasem si tunsura) si a stat mai aproape de mine pe parcursul acelei ore iar la jocurile facute incerca sa ma atinga sau chiar ma tinea de mana.
a revenit dupa o lunga pauza la teatru in septembrie dupa inceputul scolii primele ore nu s-a intamplat nimic pana cand... am avut un mic recital a aflat si celalalt prenume al meu. cand am revenit la curs dupa recital profa ne-a dat dipome iar el i-a spus sa-i scrie la nume zis "prenumele meu" si chiar a mai repetat de cateva ori la cursuri acest nume.
alta saptamana am facut un exercitiu cu privirea si mimica... trebuia sa ma faca sa ajung la el prin privire... cu ceilalti a fost foarte prietenos chiar amuzant ..cand a ajuns la mine a pus o privire dura inexpresiva chiar si profa a spus ca la acea privire ar fi trebuit sa stau pe loc.
deci cateodata simt ca ma place iar in altele nu ...ca ma priveste cu aroganta, cu o privire dura si cateodata evita sa ma priveasca.
la ultimul curs intr-un exercitiu de improvizatie m-a imbratisat. intr-un alt exerciti a luat geaca mea pe el si apoi si geanta.
in afara cursurilor l-am intalnit era cu un prieten cand m-am apropiat de el, el a ramas mai in spate decat prietenul sau si a inceput sa zambeasca. mi-a spus buna cu zambetul pe buze. dupa cateva zile l-am intalnit din nou el iesea dintr-un club cu un prieten... aproape ca nici nu m-a salutat intr-un sfarsit a spus buna.
acum nu stiu ma place nu ma place CUM IMI POT DA SEAM si sa fac diferenta intre ce este teatru si ce este real? de imbracat si aranjat nu se pune problema ca ceilalti chiar imi spun cocheta ii zambesc cat pot de mult si nici nu par inabordabila cu el. CUM IL POT ATRAGE eu as dori sa fim mai mult decat prieteni. A nu e roman e din Arabia dar jum roman sta aici de vreo 4 ani. Acum la club am ramas doar 3 eu el si inca un baiat poate ar fi mai usor sa-mi dau seam dar veniti si voi cu idei.
pe facebook suntem prieteni dar nu mi-a dat nici un like pana acum numai eu lui si i-am pus un comentariu la doua postari la care mi-a dat doar like si nu a spus nimic. aa aproape tot timpul este cu prietenii lui
P.S. am 16 ani
MULTUMESC CA ATI AVUT BUNA VOINTA SA CITITI TOT STIU CA E FOARTE MULT : )

Răspuns Câştigător
| Andreea307 a răspuns:

Uite, nu stiu ce sa-ti spun exact... adica in locul tau si eu as fii confuza. Dar eu zic sa comunicati, sa incerci sa te apropii de el, sa incepi sa il cunosti happy daca reusesti asta probabil ca vei intelege totul pe parcurs... dar daca pare ca simte o oarecare antipatie pentru tine nu te supara. Incearca doar sa comunici cu el si sa clarifici mai multe lucruri, dar nu ii spune din start : te plac! tu ma placi? big grin

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Din ce relatezi rezulta ca nu are un interes deosebit pentru tine. Poate ca tu ti-ai tradat interesul fata de el si asta ii mangaie orgoliul. Daca va avea alte intentii cu tine va veni singur.Se vede ca nu este un timid.