| Mony33 a întrebat:

Buna TPU! Aseara am iesit cu colegii de munca la o cafea, 4 fete si un barbat. Am baut o cafea iar apoi el m-a adus acasa ca nu aveam cu ce sa ajung. La servici unde lucram el stia ca il plac desi e casatorit. La munca ma atingea, il atingeam dar tot timpul imi spunea ca nu poate mai mult. Iar aseara pe drum, a inceput sa intre in discutie ca el nu este atat de familist, doar ca nu poate. Eu am inceput sa il mangai si mai apoi mi-a spus sa stau cuminte ca ii las ruj si parfum pe haine. A tras masina pe dreapta, m-a lasat sa il ating iar apoi m-a sarutat cu foc. M-a atins pe corp. Dar nu a vrut sa facem dragoste, de ce a facut toate astea daca nu poate? E intrebarea mea! Doar m-a sarutat si atingeri fierbinti...nu ma asteptam sa ma sarute. Daca spune ca e familist cat de cat si nu poate... oare are sentimente? Si de ce nu a vrut sa ne iubim? Va rog sa raspundeti fara sa criticati.

46 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Ce fain o sa fie atunci cand o sa fii in locul nevestei inselate...si sa nu te intrebi de ce?

| unreadfire a răspuns:

Din ce ai povestit, cred ca te iubește și ar fi vrut sa treacă mai departe însă nu a putut fii infidel nevestei. Probabil ca i-ar fi greu sa facă dragoste cu tine și mai apoi sa ajungă acasă la familia sa și sa țină acest secret

| Legion7X a răspuns:

Vrea și el o aventură ca toți bărbații.

| Paul754880338 a răspuns:

Omul nu este o fiinta monogama. Moralitatea ne impune asta nu constructia genetica. Deci a fost o scurta rafuiala intre "dorinta" si "moralitate" pe care tu ai generat-o. Si acum revenind tu insati la moralitate intrebi de ce a procedat asa, tocmai cand tu i-ai aratat fermecatoare fata a femeii ce uitase de moralitate.

| SemJuizo a răspuns:

Esti un pres de usa iar el este un imbecil si un magar.
Face asta tocmai pentru ca tu nu ai nici macar un pic respect pentru tine insati si ai fi in stare sa iti desfaci picioarele pentru oricine si el este atat de idiot incat sa iti faca jocul mizer.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru SemJuizo):

Ai pupat moastele inainte de a scrie?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Legion7X):

Gresesti. Vrea o aventura ca toti barbatii care nu au in familie ceea ce-si doresc.

| SemJuizo a răspuns (pentru CodrutElian1990):

laughing Nu ai nimerit-o chiar deloc!
Sau in mintea ta trebuie sa fii religios pentru a ajunge la concluzia ca este un pres de usa care ar sta sa isi lase oricine samanta in ea?
Si pana la urma fiecare face ce vrea.Problema e cand se mai dau si doamne si vai, draga, nu ai voie sa le judeci? Pai de ce sa nu judeci daca e de judecat?!

| Freya1 a răspuns:

E clar ca ceva acasa nu ii convine daca a ajuns sa te lase sa il atingi si chiar sa va sărutăti, doar ca probabil nu vrea sa il prindă nevasta si sa isi piese de siguranta pe care o ofera ea.
Dar am un sfat pentru tine, nu te mai baga in familia nimănui, daca e sa o înșele pe soția lui sa o faca cu alta, ca nu cred ca ai vrea sa ai suferinta cuiva pe suflet.Mai sunt o grămadă de bărbați singuri.

| Legion7X a răspuns (pentru CodrutElian1990):

laughing laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru SemJuizo):

Suferi si de misandrie.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Deci sa nu o faca pe sotie sa sufere, sa o faca alta. Gandire din adancul putului.

| SemJuizo a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Eu ma refeream la ea ca fiind o carpa infecta, cu toate ca si el este, asa ca nu am o problema numai cu barbatii.(in cazul in care folosesti cuvinte pompoase fara sa le cunosti intelesul, te sfatuiesc sa cauti in DEX ce definitia termenului folosit de tine).
In plus, de cand toata lumea trebuie sa aiba aceleasi criterii sau principii morale?
Eu am principiile mele, tu pe ale tale si ea nu are deloc.
Adica eu trebuie sa fiu de acord cu persoane atat de josnice si infecte doar pentru ca tu esti?
Sau mai nou sunt ridicate in slavi persoanele fara morala si atacate persoanele care spun liber ceea ce gandesc?
Eu inteleg ca voi, barbatii, aveti tot interesul sa existe si femei care s-ar duce si cu cainii pentru ca e mai usor de ajuns la ele, dar nu este necesar sa va prefaceti ca sunt niste doamne cand sunt niste catele in calduri.
Lasati ipocrizia asta la o parte!
Si pentru "distinsa doamna" care a adresat intrebarea, daca o mananca atat de tare, poate isi introduce un cactus in... happy
Si daca tot esti atat de superficial incat sa incerci sa demonstrezi ca poti respecta alegerile oricui fara a judeca, atunci respecta faptul ca altii pot avea pareri foarte diferite.

| tzionut a răspuns:

Cel mai apropiat de adevar a fost raspunsul lui undeadfire, Este atras de tine, ar vrea mai mult dar constiinta il impiedica sa mearga mai departe.

| Adry05 a răspuns:

Bă cât de joasă speți poți să fii? mai și vii și te expui aici și-ți pui niște întrebări de... laughing ce să zic, baftă să-ți găsești un bărbat ca ăsta, care în loc să fie cu tine, să stea să le sărute pe altele prin mașină și singura problemă a ăleia să fie că de ce n-o și...

| Legion7X a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu neapărat. Este dpdv sexual ceva nou.

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ce bine ai inteles tu ce am vrut sa zic eu...
Am zis ca daca cumva va vrea ala sa isi înșele nevasta sa o faca treaba lui,dar spre binele ei ar fi ca sa isi vada de treaba pentru ca sa te bagi intr-o relatie e destul de nașpa si va suferi si ea.
Ideea e ca trebuie sa iti vezi de treaba si sa nu te bagi in familia nimănui.
Dar din sfaturile pe care le dai tu nu ma mir ca ma contrazici. Daca tu ti-ai facut o familie cu o persoană pe care nu o vrei, langa care nu esti fericit si tinzi sa o înșeli e treaba ta.Dar noi oameni normali ne căsătorim atunci cand consideram ca persoana aceia e cea potrivita si nu ne lipsește nimic langa ea.Iar daca se intampla sa avem divergențe le comunicăm si rezolvăm nu ne punem sa înșelăm in stanga si in dreapta.
Si sa iti mai spun o chestie, ca nu vreau sa fiu ipocrită. Daca tot nu iti merge si nu iti merge relația si vrei sa iti găsești pe altcineva fa asa, adica ori stai cu persoana cu care te-ai căsătorit și infruntati ce e de înfruntat, ori iti găsești pe altcineva si va despărțiți.Nu aventuri, nu schimbam partenerul din cand in cand ca ne plictisim ca nimeni nu ar trebui să fie bătaia de joc a nimănui.

| cristi202 a răspuns:

E urît ca ati ajuns unde ati ajuns. E frumos ca nu a mers pana la capat. Ca stie ca trebuie sa existe o limita.
De ce a facut totul? Pentru ca multi sunt slabi la capitolul asta. Daca arăți bine, daca esti pe gustul lui, e greu unui bărbat sa stea cuminte daca stie ca il placi si tu il încurajezi sa meargă mai departe decat e permis.
Desigur ca exista si probleme ce le are acasa in relatie cu sotia, altfel nu s-ar uita dupa alta femeie.
Dar mai presus de orice, tu ar trebui sa te gîndești la ea, ce ar simti ea stiind ce faci sau vrei tu să faci cu sotul ei. Nu crezi ca atentezi la ceva ce nu iti apartine? Pune-te in situatia ei, gîndește-te cum ar fi ca cel care va fi sotul tau sa faca cum face el cu tine cu o alta. Poate ca nu o cunosti, poate ca nu te intereseaza, dar ea e un suflet ce il doreste pe el doar pentru ea, si e o dorinta perfect legitima, fiindcă sunt căsătoriți. Nu distruge ceva atit de frumos cum e o căsnicie, nu fa pe alta fiinta ca tine sa sufere pentru ca ii iei ce ii apartine! Nu e singurul bărbat din lume, o sa găsești altul la fel, sau poate chiar mai bun, si liber, cu care sa te poti iubi frumos.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AliGab):

Nevasta inca nu e inselata, lol. big grin Urmeaza, in curand. Trebuie sa urmarim povestea, devine interesanta. As paria pe o m*&e in masina, pentru inceput.

| darrio2007 a răspuns:

Nu a vrut sa-si insele sotia desi cred ca ar fi cedat pana la urma. Asta e clar. Stii vorba aia „ochii vad, inima cere, constiinta nu si nu."

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru SemJuizo):

Tu faci ca persoana care intra in apa fara sa stie sa inoate si e pe punctul de a se ineca. Atunci incepe sa dea din maini haotic, fara nici un rost.
Ai o gandire infantila despre viata de cuplu. De ce? Nu stiu. Plus ca ai facut o "expunere" fara cap, fara coada, ilogica, plina de ura fata de oamenii care nu sunt cum crezi ca ar trebui sa fie.

| SemJuizo a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu intri in apa daca nu ai habar sa inoti.Casatoria nu este o aventura in care te arunci ca tampitul ca poate iese bine, poate nu.
Si "doamnele distinse" pe care le sustii nu sunt atat de distinse daca nu se potolesc nici cu un cactus in fund.
Da, este plin de ura si de scarba comentariul pe care l-am facut pentru ca mi se pare deplorabil sa fii atat de infect si de josnic ca aceste doua persoane din poveste.
Nu toata lumea sustine lipsa de loialitate.
Daca esti un sustinator si un militant ale drepturilor curvelor din Romania, iti inteleg indarjirea cu care aperi aceste comportamente. Daca nu, inseamna ca esti doar un ipocrit.
Numai bine!
P.S.: Nu donez ONG-ului dumneavostra happy Nu sustin cauza!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Ce sfaturi am dat? Sau nu sti sa citesti?! Eu nu am dat nici un sfat aici. Ca nu imi permit. Fiecare isi cunoaste situatia, noi de aici nu.
Si te rog sa nu ma mai "sfatuiesti" la ceea ce nu am spus, deoarece nu am nevoie de ele.
Eu am facut doar niste afirmatii pe baza constatarilor la cele spuse de tine si SemJuizo, adnotari din care "tasneste" o parte a caracterului vostru.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Legion7X):

In relatie trebuie gasit mereu ceva nou, altfel intervine rutina si pana la inselare e doar un pas, pas pe care unii il fac, altii nu: barbat sau femeie, e totuna.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru SemJuizo):

Tu chiar nu ai inteles ce ti-am scris si de ce ti-am scris.

| SemJuizo a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ba da! Pentru ca ai prea mult timp liber laughing
Incep sa cred ca esti barbatul din poveste(sau altul care face la fel), incerci sa te scuzi fata de tine insuti si de aceea vrei sa ii convingi pe ceilalti ca este absolut normala situatia prezentata. laughing Doar pentru a te simti mai bine cu tine insuti.

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Deci noi toti suntem nebuni si tu esti ala normal nu?
Păi dacă tu spui ca orce bărbat ce nu are acasa ce ii trebuie înșală,inseamna ca asta crezi si consideri ca e normal,ca asa trebuie sa fie si ca asa fac toti. Deci practic încurajeze chestia asta pentru ca tu asa crezi ca e peste tot si ca e ok.
Bun, am inteles ca tu iar comentezi sa nu adormi si vorbesti in dodi cu oamenii pe aici ca te plictisești.Dar atunci asumăti faptul că fiecare are parerea lui despre o anumită situație si nu mai vorbi fix de-n p.le fara sa fi concret si coorent.
Si ba da, tin sa iti dau sfaturi pentru a te ajuta sa fi putin mai lucid in gândire. Că eu una nu am judecat-o, nu am aruncat cu pietre în ea pentru ca oricare suntem supusi greseli, doar i-am dat un sfat de care sa tina cont sa nu sufere.Iar comentariul tau a picat exact ca balega in lapte sincer.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Iar ai luat-o pe aratura. Nu meriti sa-ti comentez altceva, ca esti INR.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru SemJuizo):

Ti-am spus ca nu ai inteles nimic din ce am scris. Asa ca spusele tale nu merita comentate, pentru ca esti INR.

| SemJuizo a răspuns (pentru CodrutElian1990):

O dai deja in penibil.Este opinia mea si punct.Nu ai ce sa imi spui in apararea mizeriilor de acest gen.
Tu ii aperi, eu sper sa ii prinda nevasta acelui imbecil si sa se desparta de el si ei sa ii umfle botul.
Fiecare cu propria perceptie.Nu e vorba ca stiu mai bine, e vorba ca asa percep eu lucrurile.Eu nu incerc sa iti impun tie sa le vezi cum le vad eu.Tu poti sa mergi la Drepturile Omului pentru ei. Putin imi pasa.Cel care a inceput acest sir de comentarii cine a fost? Tu!
Si folositi naibii limba romana cand vreti sa exprimati ceva ca sunteti penibili.