| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Ca exista femeia ideala – am lamurit-o deja,e aia de stie sa faca mancare,sa spele vasele,sa dea cu matura prin curte si sa intinda rufele pe sarma,care se pricepe sa vorbeasca frumos cu oamenii in inalta societate,dar mai ales aia care nu se plange ca o doare putin capul cand vrei sa faci dragoste cu ea…Deci aici e clara treaba.
Cu barbatul perfect – e rezolvata si asta,este ala care atunci cand face sex cu iubita are grija sa se simta si ea bine,adica se concentreaza in momentele alea daca nu cumva a expirat asigurarea la masina si de unde sa isi ia niste capace de roti mai frumoase,ca sa aiba si doamna timpu` necesar sa ajunga la orgasmul cuvenit…E simplu si aici, nu mai insistam.
Da` prietenu` ideal o mai exista oare pe lumea asta? Adica ala care nu se combina cu nevasta-ta daca-l chemi de 3 ori la tine-acasa,de exemplu,sau ala care nu pleca in Dominica ca sa se bronzeze la soare natural,in timp ce tu zaci in spital cu picioru` rupt si n-are cine sa-ti aduca un ou fiert si-o portocala…
Parca era si-un cantec cu o portocala…
In fine.
Ce ziceam?
A,sau prietena perfecta?…
Aia care daca vede ca tu placi un baiat,nu se baga peste tine si nu se-apuca sa-l placa si ea,ca sa ti-l sufle,intelegi? Sau aia care iti da sa te dai pe unghii si cu ojele ei scumpe, nu numai alea de 1 leu…
Bine - nu ma pricep la oje,dar am inteles ca sunt unele mai speciale care se crapa cand te dai,sau au sclipici din-ala sidefat…
Deci intrebarea mea:ai fost vreodata sedus si abandonat de vreun prieten?
Nu va grabiti sa raspundeti, ca pana la 6 cand trebuie sa ma trezesc, aveti tot timpu`…
Mai sunt 3 ore.

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Cred ca eu nu am fost mereu o prietena prea comoda. Pentru ca ma supar repede si-mi trece greu - spre niciodata...
De exemplu, aveam o prietena foarte buna, nu prietena din copilarie, o prietenie "dobandita" pe parcurs... a facut un gest care nu avea legatura cu mine, dar care m-a facut sa ma indepartez de ea pana la... acum ne sunam doar sa ne spunem la multi ani. Ce gest? statea la parter, eram in vizita, a deschis fereastra, a privit in stanga si in dreapta si a golit scrumiera in rondoul de flori din fata blocului. Nu e mare lucru, nici nu i-am zis nimic, dar nu mi-a placut si nu ma pot preface chiar atat de bine happy
Si mai cred ca cele mai rezistente prietenii sunt cele pe care ni le facem in copilarie.

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am eu aşa o teorie...că prietenul ideal e ori patruped, ori se hrăneşte prin fotosinteză...

| sofisis a răspuns (pentru NOname):

Si oamenii sunt patrupezi in unele circumstante laughing) Unii mai si latra, altii miauna ...depinde de preferinte si orientari.
Sunt de acord cu tine.
Pana acum eram de acord cu Kali, si anume ca prieteniile din copilarie sunt cele mai trainice. Dar viata te duce in directii diferite si te pierzi.

On topic : am avut prietene la care am renuntat din diverse motive. Eu iert mult. Dar si cand mi s-a pus capacul, nu ma mai intorci indiferent ce faci.

Intrebare : de ce femeia ideala este atat de complexa si barbatul ideal are o singura caracteristica? waiting

| NOname a răspuns (pentru sofisis):

Juriul format dintr-un bărbat a hotărât... : ))

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Unul singur si anonim si ala...
happy

| mgtow a răspuns:

Eu nu am patit asta, m-a inselat cu un tigan care avea bani nu stiu ce i-a trecut prin cap de a facut asa ceva dar in ultima vreme se ruga de mine sa ma intorc inapoi, numai ca i-am facut vant sa zboare si sa dispara din viata mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost, dintr'odata din habar nu am ce motiv a rupt'o cu mine dar nici eu nu ma laud si eu am gresit la randul meu cu alte persoane.prietenul ideal al unei fete este un baiat care o place dar nu ar avea curaj sa ii zica niciodata, ar face orice pentru ea si invers la baieti.ce ai descris tu e pe sora/frate mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista un barbat ideal sau femeie ideala. La fel cum nu exista nici prieteni ideali. Fiecare individ are anumite asteptari si necesitati asa ca are nevoie de un anumit tip de partener si un anumit tip de prieten. Evident ca astfel de oameni exista dar asta nu inseamna ca isi doresc sa aiba de-a face cu tine.

Vacile din poza sunt ale tale?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot sa-ti zic despre daca sunt vacile mele sau nu, e un secret pe care vreau sa-l pastrez bine.
Nici tu nu mi-ai spune daca te-au incalzit bine scutierii aia, daca te-as intreba…

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cel mai bine pastrat secret al tau este daca ai vaci sau nu?

Nu sunt eu in poza de la avatar asa ca scutierii in cauza nu m-au incalzit. In schimb m-au incalzit altii, in repetate randuri, la diferite evenimente culturale. Asta ca sa vezi ca nu am secrete fata de tine, relatia dintre noi doi se bazeaza, in totalitate, pe sinceritate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine.Deci nici vacile nici omu` nu sunt eu, numele e luat cu imprumut de la unu` care l-am avut camarad de razboi, in armata romana…
Si cu sinceritatea pe net e alta problema, mai avem pana acolo de tras din greu.
Mersi de raspunsuri.

| Teardrop a răspuns:

Deci, ideile tale despre perfectiunea afectivă sunt foarte materiale.
Mă întreb de ce...

Hă...hu...

"Prietenia" cum o vezi tu, mie mi se pare greşită. Prietenul "perfect" nu există. Atâta timp cât tu îl vezi imperfect, el va fi "imperfect".

Dacă ai învăţat să-i accepţi cu toate minusurile atunci, da, va fi prietenul perfect.

Bănuiesc (sper?!) că situaţiile tale sunt pur ipotetice, şi nu ai un prieten care s-o combinat cu nevastăta ŞI o prietenă care nu-ţi dă din ojele ei scumpe...

| VerdeLila a răspuns:

Noi oamenii suntem greu de multumit si gresim si mult. Eu inca nu sunt lamurita cu femeia/barbatul/preietenul perfect. Nu exista; este un circuit, totul vine si pleaca... spre dezamagirea noastra.

| SpeșălGirl a răspuns:

Ioi! Tu crezi ca nevasta perfecta e cea care spala rufe, vase si care calca? Ce minte inchisa.

| Constanteanca a răspuns:

laughing)) imi place de tine!
Yup, o data, acum cateva luni, imi spunea ca vrea sa fie prietenul meu si ca ma va apara de orice in noul oras in care stau singurica. Pana la urma a vrut doar sa facem sex si m-a sedus ca un profesionist. Iar eu am pus botu' ca o incepatoare.
Cat despre prietene care m-au abandonat. Si aia, numai una totusi, dar din vina mea. Eu m-am indragostit de prietenul ei. Fostul, ce-i drept, insaaa e o regula la fete, niciodata sa nu te dai la ex-ul prietenei tale. Am gafat-o, recunosc! Dar nu te pui cu. dragostea care de fapt n-a fost dragoste.

Prietena perfecta exista. Femeia perfecta.n-o cunosc.
Cat despre barbatul ideal, inca nu l-am cunoscut!

| anonim_4396 explică (pentru Constanteanca):

Te-ai cam grabit cu placutul,da` nu-ti mai zic motivele,ca am auzit ca barbatii enigmatici au farmec mai mult,deci ramane sa te prinzi singura de niste chestii…
Bine-ai venit pe site,eu va accept cu drag prietenia la toate fetele astea frumoase care sunteti voi,dar pacat ca pe mine ma tine contul` cam putin, adica sunt exact ca la pat, termin repede, asta ca sa iti dau si eu un amanunt intim din viata mea personala si bogat sexuala…
Iarta-ma pentru cuvintele-mi incurcate, da` n-am dormit decat 2 ceasuri in noaptea asta albastra, iar per total in 3 saptamani – doar 11 ore…
Trag sa mor-adica. Sper ca pe lumea ailalta sa ma odihnesc.In pace.

| Constanteanca a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii tu bine ce stii, legat de fermecul barbatilor enigmatici. E valabil si imvers iar eu nu mai sunt asa enigmatica...
Cat despre terminatul repede. N-ai intalnit-o p-aia care sa te faca sa vrei sa termini mai greu.zic.
Stai linistit, pot intelege cele mai incurcate cuvinte, se pare ca-i simgurul lucru la care ma pricep. Bine, mai e unu', dar nu-i de spus tuturor, nu?
Pai si somnul de frumusete? Doar nu vrei sa fii urat.