| Wirusssssssss123 a întrebat:

ce intrebari ii pot pune unei fete? Stiu doar:Ce faci? Ce ai mai facut azi? Ce planuri ai pe maine? si gata.Dau funda

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sanatate care e viata ta? Zi la nenea iti place ceva de durata sau umblii creanga cu multi? Asa ma lamuresc si nu ma stresez sa umblu dupa coada ta un timp

| sierra1 a răspuns:

"ce intrebari ii pot pune unei fete? "

scuze că te intreb: ești român?

| Wirusssssssss123 explică (pentru sierra1):

Moldovean

| sierra1 a răspuns (pentru Wirusssssssss123):

Din moldova sovietica?

| Wirusssssssss123 explică (pentru sierra1):

Adica? Republica Moldova

| sierra1 a răspuns (pentru Wirusssssssss123):

Конечно

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Ce ai pe tine?"
"Te futs?"

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vrei sa faci conversație sau interogatoriu? laughing

| Nemessys a răspuns:

Ti se pare ca fata aia se afla la un interview incat sa fie bombardata cu intrebari? Adu un subiect de discutie. Apropo, nu-ti pierde vremea cu persoanele cu care nu ai nimic in comun. happy

| JicaContra a răspuns:

O intrebi de nemurirea sufletului romanesc big grin

| RKBlue a răspuns:

Nu incepe o discutie cu "ce faci"! NICIODATA! ...decat daca vrei sa fi amabil si atat.
Daca vrei sa o cunosti, o intrebi:
"Cum te simti?"
"Ce-ai mai facut"
etc.
Poti sa o intrebi care sunt hobby-urile ei, vezi daca aveti lucruri in comun.De asemenea observa cum vorbeste.(ex: glumeste mai mult, e genul mai ironica) si comportamentul( daca e genul de fata care zambeste mult, e fericita in general, sau mai serioasa...)
Astfel de detalii te vor indica in a-ti face o parere mai profunda si poti sa porti o conversatie mai usor cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Începi: Bună, Hey!
Ce mai faci? -Ce faci?
Ea presupun ca zice:Bine, tu?
Tu:Bine, ești foarte frumoasă.
Întrebări: Cum îți petreci ziua? Ce job ai vrea să ai? În ce țară vrei sa călătorești? Câți ani ai? Materia preferata? Animalul preferat?
Sau îi poți spune : Tatăl tau e constructor, pentru ca arăți beton laughing

| Reghqen a răspuns:

Dacă nu ești capabil să vorbești cu o fată la ce ii mai scrii dacă apoi ceri ajutor la altcineva pentru a te ajuta?
Să știi ca fetele apreciază, mai bine zis adoră spontaneitatea la noi bărbați, deci fii spontan, nu te gândii dinainte la ce să ii scrii și lasă ca totul să decurgă de la sine. Mai bine să fii spontan, să fii tu însuți, diferit, decât ca alții care se lasă ajutați de sfaturile de pe internet, ajutați de la prieteni... MAI BINE SINCERITATEA.winking
Eu știu ca îți merge capul, așa cum le merge la toată lumea, doar ca majoritatea nici nu vrea să încerce, să lupte pentru a se ameliora, majoritatea nu au perseveranță. Trebuie să crezi mai mult în tine, oricine e frumos, elegant, sexy, doar ca trebuie să aibă mai multă încredere în el însuși, să fie mai modest și mai ales să nu îl afecteze niciodată dacă cineva, fie femeie sau fie bărbat ii spune ca e urât, ține minte, aceea persoană care îți spune așa ceva este doar învidioasă, atâta tot. tongue

| Silwian a răspuns:

Dar de ce sa i pui intrebari? O interoghezi? Esti de la politie?))))))In ritmul asta se va plictisii si va pleca din viata ta!)(

| IonutViciosul a răspuns:

Care este filmul tău preferat?
Care este cartea ta preferată?
Ce gen de muzică asculți?
Care e desenul tău animat favirut din copilărie?
Dacă ai vrea să mergi pe o planetă, unde ai dori să mergi?
Ce jocuri video obișnuiești să joci?
Cel mai IMPORTANT, conversația nu se oprește după ce îți dă răspunsul. Porți o conversație, nu faci statistică. Trebuie să o întrebi "De ce?", "Ce te-a impresionat?". Sa îi aflii părerea pe un areal mai larg. Sa ajungi in puncte precum "Eu totuși cred că..." și să aveți o dicuție despre ce credeți fiecare.
Imaginează-ți conversația cu ea ca o plantă. Întrebările de genul sunt doar semințe. Trebuie să le uzi ca să crească și să vorbiți serios despre părerile/credințele/perspectivele voastre. Știi, ca o floare. Ăsta e target-ul. Pentru că pun pariu că puțin îți pasă ție de filmul ei preferat excluzând posibilitatea să fi auzit de el/să îți placă și ție.
Foarte important, pune-o să-ți povestească ce s-a întâmplat în film/carte. Ascult-o cu răbdare și atenție. De asemenea, trebuie să știi să povesteaști si tu în cazul în care te provoacă la discuție.
Și variațiunile pot continua. Dacă nu filmul preferat atunci ultimul văzut. Sau filmul în care protagonistul a impresionat-o cel mai tare. Sau filmul cu o poveste surprinzător de reușită/nereușită. Etc etc.
Succes!

| sierra1 a răspuns (pentru IonutViciosul):

Apreciez fooooarte, cantitatea de text scris dar tu crezi că va face moldoveanul in cauză, o captura a ceea ce e aici și cu aia (captura) în mână intră in conversație?

| IonutViciosul a răspuns (pentru sierra1):

Nope. Moldoveanul în cauză va reține "Ok. Discuții palpitante de la chestii superficiale." și va fi capabil să mențină o conversație interesantă cu o tipă mai mult sau mai puțin interesantă. Va da greș la început. De aceea va încerca prima oară cu colege de clasă/de grupă/de servici. Cu vecine. Se va perfecționa, își va îmbunătăți tehnica și baaaang!
Aici se termină.

| sierra1 a răspuns (pentru IonutViciosul):

Wow, pot să-mi iau și eu notițe?

| IonutViciosul a răspuns (pentru sierra1):

Absolut. Dă-i drumul.;-)