| anonim_4396 a întrebat:

cum pot face sa am mai multi prieteni deoarece am doar 1 nu stiu de ce dar toata clasa isi bate joc de mine deaorece cateodata mai iau o nota sub 5 si nu prea am posibilitati, va rog ajutati-ma.sad

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hey! Cei de pe TPU sunt prietenii taiwinking. Si in plus, nu ai nevoie de 'mai multi prieteni', e de ajuns doar unu'winking! Pretuieste-l pe acesta care il ai acum...si nu il pierde! Si in legatura cu ceilalti colegi de la tine din clasa, sunt niste nesimtiti! Nu au de ce sa rada de tine, sau sa isi bata joc. Important e sa le arati ca tu poti mai mult decat ei, ca esti de o mie de ori mai 'tare', mai destept, mai important, mai frumos daca e cazul, decat eihee hee. De acum, cel mai important e sa te pui cu burta pe carte, sa inveti destul de bine. E prima ta 'razbunare' intoarsa in favoarea ta! Si faptul ca nu ai posibilitati nu e o problema care sa te impiedice sa inveti! Ma scuzi daca iti par la fel ca ceilalti (probabil toti iti spun: 'Invata! Invata!')...dar e singura modalitate de a creste in ochii celorlati, si de a deveni de neinvis, de a iesi la suprafata, de a te trezii din acest 'cosmar'! Prietenii uneori nu duc decat la tradare si neintelegeri! Mai bine unu decat o gramada! Bine, acum ai doi prieteni, acela la care te referi tu si euhee hee. Apropo, esti fata/ baiat?
Cati ani ai? Cum te cheama? Ce clasa treci? ...Succes in noul an scolar! Bafta kiss

| Maya2014 a răspuns (pentru ):

De acord cu domnisoara happy

| a răspuns (pentru Maya2014):

hee hee...Multumesc pentru 'aprobare'hee heewinking

| anonim_4396 explică (pentru ):

Ms pentru ajutor dar oricum mi se spune des invata invata si anul asta ma pun sa invat.happy Apropo ma cheama Darius am 12 ani si is clasa a 5 a, nu dau mai multe date la nume ca sa nu afle colegii.

| anonim_4396 explică (pentru ):

N-ai pentru ajutor.winking

| Maya2014 a răspuns (pentru ):

N-ai pentru ce, scumpico.happy

| a răspuns (pentru Maya2014):

hee hee multumeschee hee

| a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce sa-mi multumesc! A fost o placere! Asa te vreau! Invatahee hee. Nu ai nimic de pierdut! Daca crezi ca pierzi vreun desen sau un serial de la tv, sau pe net nu joci CS sau Metin sau mai stiu eu ce...sau pe afara vreun eveniment...NU pierzi nimic important! O sa ai timp de ele toata viata, dupa ce iti termini facultateahee hee! O sa te saturi de ele! Tu acum preocupa-te de scoala, de carte, de invatatura! Pentru tine inveti! O sa ai de castigat numai tu! Ceilalti vor ramane uitimi si vor ramane in urma ta! Ii vei da pe spatewinking.
Apropo, incantata de cunostinta! Eu ma numesc Sorina, am 13 ani, trec clasa a 7-a, si sunt din Constanta! Ma bucur ca am cunoscut pe cineva ca tinehee hee. Sper ca te-am pus de adevaratelea pe treaba! Si ma bucur ca ma numar printre prietenii taiwinking!

| anonim_4396 explică (pentru ):

happy Pai e doar un an de clasa diferenta dintre noi ca eu trec in a 6 a doar ca nu mam exprimat cum trebuie mai sus.happy

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa...daa, nu prea te-ai exprimat binehee hee. Nu-i nimic! E bine ca am inteles pana la urmawinking.
Succes in anul acesta (scolar) kiss. Sa fii cel mai bun! Da-i pe toti pe spate! Bafta kiss

| anonim_4396 explică (pentru ):

Mersi! La fel si tu sa ai succes in noul an scolar!

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc kiss

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati raspunsul aici am incurcat sectiunile.happy

| girlnoemi a răspuns:

Sincera sa fiu si eu mai iau dar doar 4laughing...pai eu as zice sa fi mai vesela sau vesel si sa nu ii bagi in seama. fate ca totul este bine ca nu iti pasa ce sun ei si o sa vezi ca o sa fie bine... sper sa ai mai multi prieteni cu cine sa te distrezi!