| Reea6 a întrebat:

de cateva zile am dureri de cap bura si stari de greata si am inceput sa fiu foarte sensibila si irascibila la orice, precizez ca inainte inceperei menstruatiei cu o zi 2 am avut contact sexual neprotejat iar dupa menstruatie exact in ziua in care s-a terminat menstruatia iar am avut contact sexual neprotejat. Pot ramane gravida? sau exista posibilitatea ca prima oara inaintea inceperii menstruatiei sa fi ramas ..si dupa sa imi vina normal? Va rog mult

19 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1.Nu
2. Nu

| Reea6 explică (pentru alessia5158):

Ce nu si de ce nu?

| alessia5158 a răspuns (pentru Reea6):

Ai 2 intrebari --- pentru ambele, raspunsul este Nu esti insarcinata. Simptomele pe care le ai pot avea cauze organice sau psiho-anxioase.

| Reea6 explică (pentru alessia5158):

Nu sunt o fire sperioasa sunt genul care risca. fericita, care cauta aventura si etc deci nu prea sunt anxioasa.

| AtateaConditii a răspuns:

Ti-ai raspuns singura la intrebare. Oare cati copii avortati sunt pana in prezent?

| AtateaConditii a răspuns:

Aa nimic, credeam ca vrei sa avortezi. Esti gravida apropo:*

| Reea6 explică (pentru AtateaConditii):

Nu nu voi face avort doar ca eram curioasa si imi era sa nu fie vreo boala ceva daca e sa fiu asta e facut din iubire si va fi iubit acum sa vedem daca e

| AtateaConditii a răspuns (pentru Reea6):

Depinde, daca baiatul cu care te-ai culcat se drogheaza sau e alcoolic pot iesi si boli, dar nu din tine ci din bietul copil.

| Reea6 explică (pentru AtateaConditii):

Nu el este cuminte cum s-ar spune, avem 3 ani de relatie ai nostri tin la noi..mama il place el nu bea nu se drogheaza si mia demonstrat ca tine la mine si ii plac copii

| AtateaConditii a răspuns (pentru Reea6):

Aa esti un caz fericit atunci, felicitari:*

| valy_9268 a răspuns:

Esti gravida!

| Reea6 explică (pentru valy_9268):

Chiar daca era inainte cu o zi doua de mensrtuatie si mi-a venit si a durat normal nu maimult nu mai putin?

| valy_9268 a răspuns:

Pai daca e neprotejat normal!

| Reea6 explică (pentru valy_9268):

Dar parca era un interval de zile inainte si dupa menstra in care nu aveai cum sa ramai.de aia intreb

| valy_9268 a răspuns (pentru Reea6):

Da, da sperma a ramas tot acolo, si ai ramas gravida dupa!

| luiza17 a răspuns:

Nu, poți sa faci sex neprotejat cat vrei tu, ca nu o sa ramai însărcinată niciodată! Având în vedere durerile de cap, greata, indispoziția generala și faptul ca nu ti-a venit la timp menstruația poți sa stai liniștită, ca nu e nimic în neregula aici!

| Reea6 explică (pentru luiza17):

Am precizat ca menstruatia a venit normal si a durat cat dura de fiecare data doar ca am acele simptome care le-am precizat

| MayaVeve a răspuns:

Consulta un ginecolog. este cel mai sigur