| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU de ce sunt gelos pe cel mai bun prieten al iubitei mele, ea spune sa stau calm ca nu e nimic între ei dar mie mi-e frica, ce pot sa fac sa scap de frica asta?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Gandeste-te ca daca il placea era cu el impreuna acum, nu cu tine. Asa ma gandesc eu ca sa ma linistesc cu vedere la prietenele iubitului meu. laughing Poti sa arunci si cate un ochi din cand in cand in conversatiile lor sa vezi in ce fel vorbesc.

| anonimg a răspuns (pentru Adry05):

Într-o relație nu trebuie să mai existe alti prieteni sau prietene bune.
Dacă vă jucați cu focul o să vă ardeti. Renuntati la alte prietenii apropiate si spuneți asta si partenerului vostru. Dacă va mai fi cu voi bine, daca nu, nu; dar nu este bine ca să traiti în încordare, în nesiguranță. Asta nu se mai numește relație.
Dacă partenerul vă iubeste, va face tot posibilul ca sa aveti încredere în el, si nu va vorbi doar din gură.

| Adry05 a răspuns (pentru anonimg):

Mi se pare absurd sa renunte la prietenii pentru o suspiciune si o relatie care nici nu stii, se poate destrama oricand. Eu nu as renunta la prietenii mei de sex masculin pentru un iubit. I-as dovedi cum as putea ca suntem doar prieteni si atat.

| anonimg a răspuns (pentru Adry05):

Te înțeleg, dar numai că nu se face casă cu prietenii oricât de buni ar fi ei, ci doar cu partenerul de viață.
Si pentru asta trebuie să existe încredere deplină; trebuie să se ofere asta, căci nu vine de la sine fără efort, fără sacrificiu.

| Adry05 a răspuns (pentru anonimg):

Da, intr-adevar, dar increderea se poate castiga si altfel, nu prin ruperea de prieteni. Eu cred ca toti avem o mica urma de gelozie in momentul in care partenerul/a intereactioneaza cu o fiinta de sex feminin/masculin oricata incredere am avea. Important e sa nu lasam lucruri absurde, care pana la urma se vede din departe ca nu inseamna nimic, sa ne afecteze relatia.