| GabrielaCriss a întrebat:

De curand bunica mea a plecat la spital,iar dupa s-a dus la matusa mea, problema este ca tata a pornit o cearta cu mama pe tema ca de ce mama nu a sunat-o pe ea sa o intrebe cum se simte(mama nu a avut credit si nici nu a stiut ca s-a dus la matusa mea) si i-am spus mamei ca o s-o intreb pe bunica dv nu a sunat dar imi este teama sa nu de i-a din nou tata de ea findca bunica are obiceiul de a minti(s-a intamplat de multe ori) pentru ca ei doi sa se certe, deci sa fac daca ma i-au de ea tata se i-a de mama daca nu mama se supara pe mine ce sa fac?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Neinteligibil.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu am inteles absolut nimic.

| AnonimTpu14 a răspuns:

Toate lucrurile se pot rezolva calm. înainte să începeți discuția, îi spui că vrei să discutați calm, fără nervi. îi explici tot ce s-a întâmplat, iar el o să fie mândru de tine pentru că ai reuşit să porți o discuție calmă şi serioasă cu el.
O fundă m-ar ajuta!