| Deea10_8134 a întrebat:

Deci, mie mi-a placut de un baiat si inca imi mai place.La inceput dadea multe semne ca ma place, dar la sfarsit cand eu am facut primul pas a spus ca nu se simte atras de minechatterbox. Acum mai vorbim, dar doar atunci cand ne intalnim.ne salutam si atat, dar el a spus ca vrea sa ramanem prieteni.Am vazut ca am picat de fraiera si chiar nu siu cum sa ma razbun.am suferit mult dupa el, mi-a placut mult de el si acum chiar nu stiu ce sa fac.Am incercat sa il uit, dar il vad zilnic si nu prea potstraight face. Deci ce as putea sa fac? Helphappy

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

@Elena dragă, ești paralelă cu realitatea. Ai mai mult de 16 ani? Daca tipul n-o place poate sa stea și-n cap că degeaba. Făcând abstracție de la acest caz specific... tu chiar crezi că așa atragi un bărbat(repet, bărbat nu țânc)? Dacă s-ar comporta o tipă pe care o plac așa păi i-aș da un șut metaforic în fund de nu s-ar vedea și tot interesul s-ar transforma în repulsie. Tu habar nu ai ce vorbești acolo.

@Deea: Foarte bine că ai făcut primul pas! Nu schimba asta. Unui bărbat îi place o femeie directă, crede-mă. Sunteți o veritabilă gură de aer pe lângă cele 90% care par niște curci stătute în soare prea mult. Că nu te-a plăcut nu are legătură cu modul tău de abordare(o legatură ilogica pe care Elena a făcut-o). Ai fi preferat să te ducă de nas? Maturizează-te și apreciază un răspuns direct din partea lui; nu e singurul bărbat. Răzbunare? Dacă nu vrei să te urască visceral nu aș recomanda. La urma urmei pentru ce să te răzbuni? Că a fost corect și direct cu tine? Fă-te mare și lasă aberațiile de țânc.

6 răspunsuri:
| ChristineW a răspuns:

rolling on the floor vai draga dadea semne, nu te place, si nici nu te placea! ai preluat tu semnele gresit. Sa te razbunii ca ce? Ca nu te place rolling on the floor Poate o sa afli intr-o zi ca nu esti centrul pamantului si nici nu vei fi, si ca exista fete mult mai destepte, cu picioarele pe pamant, mature care nu se razbuna din orice prosti, frumoase pe care ar putea sa le placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te razbuna. e o prostie. uita-l si gata.lumea e mare, nu sta dupa el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbuna-te, da-i la boaghe mama lui de dobitoc. Ia pistolul lui tac-tu si baga citiva plumbi in el da-l dreacu de moftangiu.si dupa ce-l aranjezi pe el du-te acasa si-i aranjeaza si familia in pardesie de scinduri sa vada si ei cu cine au de a face.Pai cine esti tu in fata ta?

| wannabe a răspuns:

Cum adica sa te razbuni pe el findca acesta nu te place? e vina lui ca tu te-ai indragostit de el? straight face nu esti fraiera, el te place pentru felul tau de a fi, ii place sa vorbeasca cu tine si sa schimbe pareri sau opinii.nu uita ca si dintr-o simpla prietenie se poate naste o relatie.

| Elena_5113 a răspuns:

Nu il mai saluta scumpa, baietilor le place sa fii mai indiferenta, mai fitoasa, sa te faci dorita...laughing in plus zambeste mult cu alti baieti, mai ales cand este el prin preajma, razi zgomotos cu un baiat ca si cum iti place mult ce ti-a zis baiatul respectivhappy asa se face gelos un baiat (PS: nu fa asta cu fetele)

| rosapiticutz a răspuns:

Fii mai indiferenta fata de el baietiilor le place sa lupte pentru fata, daca te place isi va da interesul.