| annemary01 a întrebat:

Buna,tpu.deci sa trec la subiect.am fost acum trei luni la o prietena care si-a sarbatorit ziua si nu sta in acelasi oras cu mine.si-au mai fost si alte doua fete care nu erau din acelasi oras cu ea.si ele au plecat mai devreme ca le-a dus acasa o ruda a prietenei mele si eu am zic ca mai stau deoarece aveam acolo o cunostinta si voiam sa raman la ea in seara aceea.si cand s-a terminat petrecerea am sunat-o sa vina dupa mine dar au venit la ei o ruda a ramas si ea peste noapte acolo si n-a mai putut sa ajunga asa ca o ruda de-a prietenei mele m-a adus acasa si ea acum e suparata pe mine ca cica mi-au batut joc de ea.in sensul ca am planuit sa fac asa ca sa stau mai mult la petrecere.si acum n-am mai vb de 3 luni si suntem si in aceeasi clasa si e nasol ca eram prietene bune inainte.si acum s-a imprietenit cu o tipa care nu o suport si nici ea nu ma suporta pe mine asa ca cine stie cei baga si aia in cap.si ma mir ca sa imprietenit cu ea ca pe vremea cand eram noi doua prietene ele se certau tot timpul. intrebarea este:oare mai are vreun rost sa ma impac cu ea? sper ca nu v-am incurcat prea tare si va rog sa-mi spune-ti parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| Mihaeela1795 a răspuns:

Nu stiu care ar fi rostul daca este o prietenie adevarat eu cred ca mai merita o sansa si ar fi de dorit ca prietena ta sa aleaga ori tu ori prietena cu care tu u te impaci, findca tu o sa ii spui ei un secret si ea poate sa il dizvulge ei asa cum ea te uraste ar putea sa iti faca rau, daca crez de cuviintza ca merita inca o sansa ar trebui sa ii acordezi totusi sunteti intr-o clasa si ar trebui macar sa comunicatihappy

1 răspuns:
| amdr001 a răspuns:

Nu cred ca ar avea rost daca ea nu a avut incredere in tine si nu te cunoaste destul de bine... parerea meawinking