| Goofy a întrebat:

Deci, treaba este cam asa, parintii mei au divortat acum cativa ani, iar eu am zis ca mai bine aleg sa stau cu tatal meu (mama fiind plecata in Italia cu sora mea mai mica )! Intre timp treburile sau schimbat intre mine si tatal meu, relatia noastra tata-fiu merge tot mai prost. Intrebarea mea este daca pot schimba hotararea luata la divort si sa pot alege sa fiu incredintat in grija mamei! Multumesc mult mult! Funda!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai mama ta poate cere în instanță să fi dat în custodia ei.
Pa, pa.

| Goofy explică (pentru Legiuitoarea):

Mersi Legiuitoarea! Funda! :*

9 răspunsuri:
| EuAli a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu mama sa faca o cerere judecatoreasca in care sa ceara custodia ta.

| eandopuncttk a răspuns:

Daca nu ai 18 ani... ramai cu taticu` daca ai... poti face ce vrei tu

| AngelHugz a răspuns:

Asta este posibil doar daca mama ta e de acord. Dar nu e neaparat nevoie sa faci asta. Poti incerca sa imbunatatesti relatia cu tatal tau. Incercati sa petrecti cat mai mult timp impreuna!

| Goofy explică (pentru AngelHugz):

Crede-ma n-am cum sa mai stau, satul de toate!winking... Am vorbit cu mama, iar ea mi-a zis ca o sa vorbeasca cu avocata! happy Eu voiam sa stiu doar daca se poate. happy Mersi!

| AngelHugz a răspuns (pentru Goofy):

Cu placere. Sper sa o scoti la capat happy

| Melymonade a răspuns:

Mi se pare că trebuie să fii major... Nu știu sigur

| elenaelly1234 a răspuns:

Pai poti vorbi cu mama ta daca vrei sa schimbi custodia, iar in rest va descurcati.dar cred ca ar fi bine sa nu te departezi de tatal tau, ar trebui sa discuti cu el, se te plimbi poate cu el mai mult.asa am facut si eu, m-am departat de tatal meu si acum eu o sa raman in custodia mamei, dar totusi tot mai tin legatura cu el. fundita:*!

| Covaci_Solomon_1983 a răspuns:

Pentru miine eu stiu?, cred ca pentru tine este mai bine este sa iti asuculti inima si sa faci ce crezi dar eu cred ca este mai bine sa ramai cu tatal tau find ca el este singu si mama ta este cu sora ta si cred ca ar trebui sa iti inbunatatesti relatia tata-ficu cu tatal tau sau sa schimbati locurile tu sa mergi cu mama ta si sora ta sa mearga la tatal tau dar totul depinde de mama ta pentru ca doar ea poate sa te puna in custodia ei sau sa faceti chimb tu cu sora ta.
Bafta sper ca te am ajutat si mai sper un lucru:sper ca mama ta cu tatal tau sa se inpace ca poate ca asa nu mai este la nimeni greu si nu mai sta nimeni pe ganduri si totusi imi pare rau ca s-au despartit pa pa