| anonim_4396 a întrebat:

Bună Tpu...am o problema foarte grava. Parintii mei au bagat divort (adica tata )iar eu nu stiu pe cine sa aleg-de 4 ani stau cu tata in Romania dar daca o aleg pe mama ma mut in Italia si alta viata. voi ce ati face pe cine ati alege?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce idiot poti fi...wow!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu nu-mi suport mama asa ca as sta cu tata.

| maria199533 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu e vorba de tine ci de ea

| StephyMonster a răspuns:

Se spune că fetele sunt cu tații iar băieții cu mamele.Nu aș știi pe cine să aleg,îi iubesc pe amândoi.În situația ta, l-aș alege pe tata și aș rămâne în țara mea, România. Dacă știi italiană du-te cu mama ta, ea te înțelege și îți dă sfaturi, ea va fi tot timpul lângă tine!

| eustefan a răspuns:

Eu as alege pe mama ca doar ea a indurat toate durerile cand tea nascut ale de sarcina si proverbul:cat o fii mama de rea tot ne culca langa eu cat o fii tata de bun tot ne culca pe drum

| MhPnr a răspuns:

Păi doar tu ştii ce e în sufletul tău, mă cam enervează celelalte răspunsuri " mama ţi-a dat viaţă, mama mama mama " dă-o naibii şi ai mei au divorţat când aveam 3 ani jumate, am rămas cu mama şi ea 3 ani de zile m-a ţinut în apartamente goale priveam şobolanii şi încerca să mă omoare, acum e în Italia în Torino. NU te baza doar pe mama, poate cu tatăl tău va fi mai bine, eu cu tata aş rămâne :* dar tu ştii ce e de făcut.

| oTrueBlood a răspuns:

Buna. din punctul meu de vedere ...fiind fata as alege-o pe mama..stii mai bine sa iti dea sfaturi si te poti consulta cu ea in orice problema. daca ai ramane cu tata ti-ar fi mai greu sa ii spui anumite probleme sau poate ai fi jenata, in plus mai bine pleci din Romania..si iti faci un viitor afara! parerea mea :*.

| maria199533 a răspuns:

E prea dur termenul "a alege".In inima ta oricum cred ca au amandoi acelasi lochappy. Incearca tu singura sa te gandesti ce e mai bine pentru tine dar si pentru ei.Esti fata ai nevoie de sfaturile mamei dar si de cicaleala tatalui...nustiu ce sa zic aici doar tu poti sa-ti raspunzi...si imi pare sincer rau sad:*.Ce varsta ai?

| maria199533 a răspuns:

Pai la 13 ani nu cred ca ar fi usor sa lasi totul in urma si sa incepi o noua viata ...nu exista nici o sansa de dragul tau sa ramana ambii in Romania pana termini macar gimnaziulthinking ei trebuie sa se gandeasca la faptul ca in momentul de fata pe umerii tai atarna "alegerea" asta care pentru varsta ta nu-si are locul :*

| maria199533 a răspuns:

laughing Nu te stresa el isi exprima dorinta lui de a vedea Italiaoh go on

| amex a răspuns:

Este alegerea ta!