| Lorє๔คnค a întrebat:

Dupa cum stiti, peste cateva zile este Revelionul, si in acelasi timp si Selectia la Eurovision 2011 Romania.

Problema este ca eu in noaptea de revelion stau cu bunicii acasa(deoarece mama si tata sarbatoresc revelionul la restaurant, cu prietenii.), iar ei vor sa se uite la alte programe, deoarece li se pare o idee proasta faptul ca Selectia Eurovision Romania este de Revelion, si ca nu merita sa ne uitam la acest spectacol.

Deci intrebarea mea este cum sa ma uit la Selectia Eurovision Romania, daca bunicii mei nu sunt de acord?

p. s=Am auzit ca exista niste programe cu care poti sa te uiti la TV prin telefon.De unde pot face rost de aceste programe?

Multumesc anticipat! Funda, bineinteleshappy

Răspuns Câştigător
| Zumbalaarebeca a răspuns:

Pai sunt mai multe posibilitati
1:poti urmari online
2:poti urmari la o prietena sau un vecin cineva care se uita tot la eurovizion
3:puteti duce un televizor micut
sau mai exista posibilitatea sa ramai acasa asta doar daca vrei si tu si daca sunt si parinti de acord.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi mai simplu, sa mai aduceti la bunici pentru o zi un televizor (micut) in plus, si veti putea sa urmariti Eurovision-ul in alta camera. Sau, daca nu se poate, puteti sa mergeti la vecini, care vor urmari Eurovision-ul (aflati din timp). Mai e si varianta laptop-ului, conectat la internet printr-o cartela (banuiesc, ca bunicii n-au conexiune la internet prin cablu (puteti sa prindeti TVR online)). Succes! Numai bine!

| QuadruplePersonality a răspuns:

Trist cu bunicii astia. Pai roaga-i insistent, varsa cateva lacrimi, fa cateva scene, ameninta ca numai mananci, ca nu te culci...
Daca nu cedeaza (desi daca plangi ar trebui sa se rezolve.), si stii ca ei adorm foarte repede, fa liniste si asteapta sa se culce. imediat dupa 12 de obicei cei invarsta adorm.

Si daca totusi alta cale nu e, incearca sa "strici" televizorul. scoate'l din priza, deregleaza antena, scoate cateva mufe. Daca nu vor avea ce face poate ca ei sa vor culca. Imediat dupa reparal si uitate.

Iar varianta doi, daca nu vrei sa fii obraznica, lasa'i se se uite unde vor. Vei vedea in urmatoarele zile reluare sau poate ca va da chiar si pe net...

Succes :*

| TeenageGirl a răspuns:

Nu cred ac exista imi pare rau dar daca bunicii tai au internet pe PC poti sa te uiti onlinebig grin

| AliBal a răspuns:

Daca ai internet pe mobil cauti programul online pe internettongue

| bebitzuluy a răspuns:

Daca ai internet la bunici te poti uita pe internet la tv.

| DannutzΦ a răspuns:

Din cate stiu eu cele mai bune site-uri sunt :
1)Daca esti abonat la I-link trebuie sa til dolandezi.
2)Cel mai bun lucru este sa intri pe site-ul programului care difuzeaza selectia si asa poti sa te uiti gratis!
Mult succes!

| byby777 a răspuns:

PC nu ai? daca da te uiti online d pe calculatorwinking

| byby777 a răspuns:

PC nu ai? :D Daca da, atunci te poti uita online pe http://www.cool-webtv.com/ numai bine

| TeddyRock29 a răspuns:

Ii rogi frumos sa te lase pana te lasa i rogi ca vrei neaprat sa te uiti, spune-i ca daca pierzi aceasta selectie nu vei putea vb la scoala cu ceilalti colegi despre aceasta emisiune. si la faza cu telefonul: la cele mai multe telefoane ai nevoie de net. plssssss funda