| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Eu si iubitul meu suntem impreuna de jumătate de an. El a avut multe relaţii, a fost de multe ori rănit. Ma iubeşte mult, si mi-a arat asta prin fapte de câte ori a avut ocazia. In schimb, e un tip foarte ciudat. Imi spune ca ma iubeşte, si imi arată prin fapte, dar nu ma alintă niciodată. Ma respecta, si ma laudă, dar asta cand nu sunt şi eu de faţă. Precizez ca înainte sa ma cunoască era un baiat rău dar s-a cuminţit pentru mine. Si din postarile lui de pe Facebook din trecut am vazut ca pe foste le alinta, si posta poze cu dedicaţie pentru ele. Cand i-am spus odată sa faca si pentru mine la fel, a spus ca el s-a schimbat, nu mai e inainte, ca vorbele zboară si ca iubirea nu se arată pe net. Ţinând cont ca el a facut toate acestea in trecut. Cum as putea sa interpretez acest comportament?

Funda

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Satul meu este sa incerci sa traiesti real, nu virtual!
Mai lasati alintaturile si postarile pe FB si traiti-va viata, ca-i tare urat sa va puneti toate miscarile si sentimentele online. Faptul ca el a realizat ca ceea ce a facut inainte i-a afectat relatia cu fetele, este de apreciat, pentru ca a realizat in final ca FB-ul este un mare rahat unde fiecare scrie ce-i tuna si de cele mai multe ori se interpreteaza aiurea, fiind motiv de cearta, discutie si chiar despartire.

| Bondarel99 a răspuns:

Pentru ca tu ești tu și nu te aștepta ca el sa te compare sau sa te pună in aceeași oala cu fostele lui, nici tu nu cred ca ai vrea asta. El se comporta cu tine așa cum simte, poate cu fostele chiar dacă le alinta cum zici tu poate nu se comporta așa frumos, poate nu le spunea ca le iubește, poate le alinta doar de gura lui sau poate nu simțea asta. De asta poate el nu simte nevoia sa te alinte ca sa îți arate ca te iubește, vrea sa fie sincer și sa facă totul asa cum simte el.

| minrest a răspuns:

In trecut avea comportamentul fals pe care il cer femeile, iar intre timp a relizat ca nu obtii nimic prin asta, adica sigur, mai arzi cate o gasca, dar nimic valoros. Prin acest comportament fals, intri in relatie cu o fata, dar relatia e compromisa din start. Barbatilor totusi le convine, ca obtin sex in felul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce să interpretezi păpușă? Că tu ești o gâscă bleagă ce vrea sa fie alintata in văzul lumii, iar iubitelul tau s-a mai maturizat.
Lasă oftica ta pentru ce făcea în trecut. Are perfecta dreptate la tot ce ți-a motivat.
Și foarte bine ca nu te alinta și nu face alte gretosenii. Cele mai de cacao relații sunt astea cu etalări pe Facebook și cu declarații toată ziua. Nu-i de mirare ca 90% se termina repede.
Sper sa se termine și a ta la ce așteptări ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenului tau i-au mai crescut boasele si s-a maturizat. Daca te iubeste, iti arata asta si se mandreste cu tine, de ce vrei sa strici ceva frumos cu niste postari stupide pe Facebook? Ca sa moara dusmanii? laughing

| Live4Ride a răspuns:

Daca ai zis ca ti-a aratat ca te iubeste prin fapte nu te ingrijora! scrisul pe Facebook a sentimentelor nu e cel mai indicat si ar trebui sa nu traiesti in trecut si sa nu ii faci reprosuri din trecutul lui pentru ca e posibil sa va indepartati. conteaza prezentul si viitorul vostru, cel mult trecutul vostru in cele 6 luni! Alinta´l tu si poate vei reusi sa il schimbi pe viitor si daca nu vei putea schimba-te tu daca va iubiti! Degeaba ai un iubit care pe Facebook si in public iti vorbeste frumos si iti face dedicatii daca in rest cand sunteti doar voi doi se poarta urat cu tine! Sentimentele nu sunt pentru ochii lumii ci pentru perosana iubita parerea mea! E foarte importatn sa nu faci comparatii intre tine si fostele lui! Dragostea nu este o competitie parerea mea si aceste comparatii duc la stres si posibil despartire!
Succes!