| TotalDamage a întrebat:

Sa va povestesc! Prima data o sa fac o introducere.

Eu si prietena mea stam intr-un internat si aveam amandoi 14 ani.
Internatul are 3 holuri/paliare/etaje si parter unde sunt salile de clasa.
La etajul 3 in toate camerele sunt fete, la etajul 2 in toate camerele sunt baieti, iar pe etajul 1 sun copii fete si baieti de gimnaziu 5-8 si o camera cu baieti de a 9-a unde stau eu si prietena mea. Is 12 camere pe palier. Numaratoare incepe de la 12 pan' la 23. Pe partea dreapta is camerele de la 12 la 19, iar pe stanga is de la 20 la 23 si baia. In capatul palierului se afla camera 18 unde stau cei 6 baieti de a 9-a si dupa camera 19 unde sta prietena mea, iar eu stau la 22.

Asta s-a intamplat acu' 3-4 luni.
Intr-o seara prietena mea si inca 2 fete au fost la camera 18. Ea s-a culcat cu un baiat de acolo (nu s-au ****, dar cand se cuca o fata langa tine nu te poti abtine sa nu ii pui maina peste tot). A fost convinsa de o prietena de a ei (sa ii spunem acelei fete "M") sa ramana in camera peste noapte.
A 2-a zi ea s-a comportat normal ca si cum nimic nu s-a intamplat.
Io nu i-am facut nimic ca sa se supere pe mine.
Am mai stat cu ea si peste 2 saptamana de la incident m-am despartit de ea, nu mai stiu de ce. Dar atunci nu stiam ce se intamplase. M-am impacat cu ea dupa 3 saptamani in care nu am fost impreuna.
*In aceste 3 saptamani ea s-a combinat cu baiatul ala fara sa stiu eu dar pentru o scurta perioada. Dupa aceia, nu stiu cand alt baiat care nu era din internat a vrut sa se combine cu ea insa ea a spus nu fiindca era pe aproape sa ne impacam.*
Dupa ce ne-am impacat am aflat dupa 1 luna ca ea a fost cu baiatul de la camera 18. Dar nu m-a deranjat asta, m-a deranjat faptul ca acu' recent am aflat ca ea s-a culcat cu ala in timp ce eu eram impreuna cu ea.
*Acu' is inca impreuna cu ea si nu stie ca eu stiu ca s-a culcat cu ala. As vrea sa ii zic dar nu stiu cum sa o fac fara sa se supere. Acel baiat e prieten cu mine. As vre intai sa vorbesc cu el si dupa sa vorbesc cu prietena mea.*

Ati putea sa imi spuneti mai explicit:
1. Cum sa procedez ca sa ii zic prietenei mele ca stiu si sa o intreb ce motiv serios a avut ca sa se culce cu el.
2.Credeti ca "M" ar pute sa o influenteze relatia noatra cu mult? Cum?
Sa ii zic sa nu mai fie asa apropiate? Ar fi o greseala? (Acest "M" a avut peste 20 de prieteni in mai putin de 1 an, ii schimba ca pe sosete, se mozolea cu ei si gata)
3. Ce ar trebui sa fac mai exact? Tin mult la ea si nu as vrea sa o supar sau sa ma despar de ea.
4.Credeti ca ar mai avea alte secrete fata de mine?

SCUZATI GESELILE DE GRAMATICA!
FUNDA + VOT PENTRU CELE MAI BUNE SFATURI!

Răspuns Câştigător
| LadyInBlack a răspuns:

1.Spune-i direct. Te-a ranit inselandu-te, las-o masca spunandu-i ca stii. Isi va da seama (daca e desteapta) ca nu te merita. Nu o intreba "De ce ai facut asta? De ce cu el?". oh go on Vestea o va soca si iti va spune doar minciuni, scuze si va incerca sa te duca cu zaharelul.
2. "Cin' se-aseamana se-aduna."winking Nu le strica prietenia, intrerupe orice contact cu ele, mai ales cu prietena ta. In mod normal as fi spus "Spune-i ca vrei sa ramaneti prieteni.", dar dupa ce ti-a facut imi vine in minte doar " Da-o dracu' si nu mai fi asa naiv ca cine-i bun e prost si cine-i prost tot prost."
3. Daca tu inca tii la ea dupa ce ti-a facut... mai lasat fara cuvinte. Gandeste-te bine, pune in balanta ce simti tu pentru ea, ce simte ea pentru tine, cum ii arati tu ca o iubesti si cum iti arata ea ( arzand-o cu altii), e greu dar mai tarziu iti vei da seama ca ai facut ceea ce trebuia, plus ca i-ai arata ca nu esti prostul ei.
4. Da, clar da!

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Doamne iarta-ma,dar primele ganduri care mi-au venit in minte dupa ce am citit au fost: CE TAMPIT COLOSAL!

Bey frate, dar creierul tau nu e activ?!

Prefer sa nu te mai iau cu jigniri si sa-ti spun ca ''prost pe prost inseala''.

Da-o dracu de curva si fa-te calugar, ca la cat de naiv esti o sa ajungi vai de mama ta!

| cLaudioasa a răspuns:

Mmm nu stiu mi se pare aiurea
ar trebui so lasi in pace si sa uiti de ea
odata ce esti cu o fata impreuna si ea se culca cu altu...pfff
nu te merita tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, ce ai etalat pana acum tine de calcul cu integrale. Sincer, nu pot sa-ti spun decat: cauta dracu' una serioasa laughing

| marius995 a răspuns:

Nu-i de tine, te-a inselat, cauta alta.