| dublud a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru. Prin Ianuarie am avut primul meu iubit. O colega, nu i-a convenit ca am iubit si s-a bagat intre noi pana ne-am despartit [ desi ea nu il place] a tot continuat si dupa sa imi faca in ciuda, pana cand mi-am gasit pe altcineva, un prieten de al acelei fete cu care erau certati si nu le mai pasa unu de altul. Ne-am inteles foarte bine, am avut si acel "First Kiss" desi nu ne prea vedeam la scoala deoarece el chiulea iar eu nu vroiam sa plec de la ore dupa o saptamana ne-am despartit. In toata aceasta perioada de timp eu si acea fata ne-am impacat si vorbeam la telefon zilnic in jur de o ora in care zicea cad de bucuroasa era pentru mine [inainte sa ma despart de al doilea prieten] apoi in timp ce doua colege se certau am incercat sa le impac, eu pur si simplu nu suport certurile. si de acolo am auzit ceva cu o poveste despre mine de care nu trebuie sa aflu. am tras de colegele mele zilnic pana ce am aflat ca luni cand fata aceia si atunci "iubitul" meu s-au.mozolit de mai multe ori si nu s-au oprit acolo. Interesant e ca acea fata inca imi era prietena si "iubitul meu" inca era dragut cu mine. Intre ei nu a fost niciodata mai mult decat o prietenie. De nervi m-am dus la o alta clasa mai mica, unde sunt majoritatea celor mai bune prietene. normal ca acolo le-am zis de ce e vorba. apoi le-am spus inca la vreo 4-5 prietene foarte bune de la majorete, tot din scoala. va dati seama ca in afara de c***a nu am cum sa o numesc pe fata care se mozoleste [scuzati cuvantul, e cam dur] cu orice baiat si se da numai la baietii care au prieten. si NU exagerez! apooi ca sa nu pornesc un razboi m-am hotarat sa o ignor. a inceput pe sa tipe la mine de ce numai glumesc cu ea si de ce nu o mai imbratisez. [ vi se pare normal? ] acum ca au trecut vreo 3 zile de cand o ignor face cu nervii incepe cu amenintarile ca o sa iasa urat daca o mai ignor ca nu stiu ce si-a scris si pe blog despre mine [http://xanurbanlifex.blogspot.com/] ea nu realizeaza ca lumea isi bate joc de ea, ii zice Soricar sau strambatura sau pitica si asa mai departe. eu stiu multe secrete despre ea si as putea foarte bine sa o parasc ca nu vine cu zilele la scoala si merge prin baruri, as putea sa ii zic la diriga ce s-a intamplat si sa fie vai de capu ei mai ales ca ea mai are avertizari... ea crede ca mie mii frica ca cica aduce toate scolile din cluj sa ma bata. vai numai pot de frica 8-| ca ce? ca o ignor. singura clasa care tine cu ea is alea de a 8a cu care merge ea sa fumeze. 8-| daca mi-as deschide gura as terminao. da eu inca o ignor si asta o scoate din minti. adevarul e ca daca imi deschid gura o sa iasa un scandal uriiiias si nu as vrea sa afle parintii despre asta iar daca tacc. ce o sa urmeze? si sa fim seriosi...are de gand sa se dea la fiecare prieten care o sa il am? ca cam asa face, cand stau cu un baiat vine si isi scoate push-up. la vedere pana eu raman o umbra. Ce sa fac? incepe sa ma enerveze la cuulme!

1 răspuns:
| Gabica a răspuns:

Du-te la diriginta si spune-i doar o parte din ceea ce face(nu-i spune despre partea cu prietenul).Si daca nu se potoleste spune-i dirigintei toata povestea.Sigur va lua legatura cu parintii ei si nu cred ca va mai aduce toate scolile din Cluj sa te bata.