| Chocolateangeeeel a întrebat:

Buna tpu.Eu sunt despartita de iubitul meu de 5 luni cred.Mi-a fost foarte greu am suferit enorm si inca imi mai tresare inima dar mi-am dat seama ca nu merita si am decis in sfarsit sa ies cu altcineva.Problema este ca el va afla, mai ales ca se si cunosc, nu sunt prieteni buni pur si simplu si sigur o sa se bage sau o sa ii spuna ca am facut-o cu el(a fost primul pentru mine si putini stiu pentru ca nu vreau sa se afle nu am degand sa o fac cu altul si nici sa par o curva).Ce pot sa fac?sad

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Răspunsul dat de userul „pitipoanca" este cel corect.
Pe scurt: Nu faci nimic. Nu doar că nu „trebuie" să faci nimic dar, în esență, nici nu poți să faci nimic.
Nu poți opri lumea să mănânce rahat și nici nu-i poți opri p-ăștia doi să se vorbească între ei.
În plus, și ce dacă o să afle c-ai făcut-o cu el? Ce-o să se-ntâmple? Rațional vorbind, nimic - doar tu îți faci probleme absolut nejustificat.

Salutare.

| fabiola a răspuns:

Daca ai facut-o din iubire, nu vad de ce ar fi o crima! In plus sa inveti ca tot ce faci in viata, din dorinta si pasiune inseamna si asumarea 100% a responsabilitatii! De aceea nu vad de ce conteaza ce pari pentru unii, cand ar trebui sa fii mandra si demna de ceea ce esti!

| HelpMeNow a răspuns:

Sa nu il bagi in seama, daca face asta este un mare fraier, el pierde, nu tu, lasa-l in pace, iar daca ii spune ceva acestui baiat, spune-i ca nu este adevarat... insa nu cred ca ar face asa ceva dupa 5 luni!

| soul2soull a răspuns:

Prima... nu se uita cine a zis-o a zis bine o sa uiti la n moomendat mai exact cand ai sa realizezi ca viata nu este roz cum zic unii

| Pitzipoanca a răspuns:

Calitatea de curva este data mai degraba de caracterul unei persoane, decat de numarul partenerilor.
Ce faci tu in pat e strict treaba ta. Daca ii lasi pe altii sa te judece, nu vor pune mare pret pe tine.
Nu porni de la premisa ca nu ai de gand sa o faci cu altul. Sexul e o experienta foarte placuta, cat timp sunt respectate niste conditii. Bine, asta se poate evalua si in contextul varstei.
Nu fa prostia de a incepe sa-ti inhibi sexualitatea doar de dragul aparentelor. Pe de alta parte, nu e ok nici cealalta extrema - totul sa se reduca la sex.
Fa ce simti si tine minte: cat timp nu esti "pe buletinul cuiva", nu-ti da sa mananci, nu te intretine si nu locuiesti la acea persoana, nimeni nu are dreptul sa doreasca sa te corecteze.

| ShadowGhost a răspuns:

Pai,ce poti sa faci? Nu ar trebui sa faci nimic dupa parerea mea, poate doar sa discuti cu fostul si sa ii explici, poate va intelege.Trebuie sa lasi putin timp intre voi doi, poate el are degand sa se impace cu tine, si daca nu, atunci urmeazati viata, ar fi cam prostesc sa spuna"sti, am facut-o cu ea"dupa parerea mea.Si daca actualul te iubeste, te va intelege, si atunci nu vei fi etichetata o curva.Asta doar daca nu esti mai mica de 18 anihappysi daca fostul nu e o gura sparta.

| dunetzu a răspuns:

Daca acest baiat are cu adevarat incredere in tine, nu ar asculta birfele spuse de fostul tau))Si chiar daca sa-r baga in relatia voastra, dragostea dintre voi il va respinge...))Deci nu-l baga in seama)