| LittleRose a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat.A aflat ca imi place de el si de atunci ma saluta si se baga in seama cu mine intr-un mod frumos.Se uita frumos la mine mereu.Cand l-am intrebat de ce face asta, mi-a spus ca suntem prieteni.Inainte de asta, a spus ca nu isi doreste o relatie chiar acum.M-am gandit sa il intreb cumva daca vrea sa fie cu mine.Desi nu sunt sigura in ce masura este interesat de mine.O data cand ne-am intalnit,i-am vorbit putin cam rastit si parca de atunci e putin, doar putin mai distant.Ce credeti ca ar trebui sa fac? Multumesc anticipat! Fundita+vot.

Răspuns Câştigător
| Cris1Rebe a răspuns:

Oohhh...noi suntem fete hey! fa in asa fel sa fie el dupa tine cata importanta iti da el, asa-i fa-i si tu...si el trebuie sa-ti ceara prietenia nu tu! ceva glume, un suc poti sa-i propui asta si doar atunci daca vezi ca ii foarte timit, atunci actionezi tu cu cererea de prietenie! parerea mea:*

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca-ti place, ce problema ar fi? Nu e nevoie sa-l intrebi nimic, dar daca e suficient atras de tine acorda-i sansa de a se apropia.Bafta!

| Patrisia14 a răspuns:

Uite ii trimiti un biletel in care ii zici ''buna /(cum il cheama)/ imi place foarte mult de tine si as vrea sa fiu cu tine :* Daca vrei si tu.puppy dog eyes miar place.big grin

| ionutiulian1997 a răspuns:

Probabil e un baiat timid.cand te-ai rastit la el probabil s-a speriat.salutal si devinei o buna prietena. apoi lasa-l sa creada ca vrei sa fii cu el.si va mergehappyfunda plz

| kostyx a răspuns:

Nu stiu cand ti-a spus el ca nu vrea o relatie dar asta nu mai conteaza. Eu sunt de parere ca situatiile de genul: "buna! vrei sa fii prietenul meu? da! Super, sutem prieteni" sunt depasite iar biletelele sunt bune numai daca ne intoarcem in anii '90. Cel mai ok e ca tu il placi, el te place, se comporta frumos si asta cred ca e primul pas catre o prietenie (amicitie). O relatie serioasa care nu are la baza o prietenie serioasa e ca o piramida construita cu varful in jos si baza in sus... Poate ca sta un oarecare timp in echilibru dar pana la urma tot cade. Tu ar trebui sa te bucuri ca piramida voastra sta asa cum ar trebui sa stea. Continuati sa o construiti! happy

| laurence a răspuns:

Cred ca ar trebui sa treci pe flirt, niciun baiat nu rezista flirtului, daca vezi ca-ti face ochi dulci atunci va fi momentul sa-l intrebi dca vrea o relatie cu tine...succes...xd
p.s:da-l pe spate!

| DAR2123 a răspuns:

Zi cat mai repede ca vrei sa fii cu el ca poata o sasi aleaga alta fata big grin :X