| casian_6565 a întrebat:

Buna TPU! Am cunoscut o fata cu un an mai mare. Dupa ce ne-am cunoscut nu prea am vorbit. Apoi a inceput anul scolar a venit la mine si m-a luat in brate.Atunci m am indragostit de ea, iar din ziua aceea imi zambestes si ma saluta mereu.Cand mergeam pe scari in jos am vazut-o dar nu i am zis nimic si ea ma observat si venit langa mine si m-a tras de maneca si avea o privire blanda si era atat de dulce. Dupa cateva luni 3-4 i am spus ca o iubesc si m-a intrebat "cum asa" si am inceput sa-i povestesc,iar de atunci o vad mai rar nu imi raspunde la mesaje, de abia acum imi mai pune o fata zambitoare si un "ok". Despre ca sa vorbesc cu ea.Am aflat ca parintii ei au divortat si sta cu mama ei, altceva nu mai stiu, ajutati-ma va rog!

2 răspunsuri:
| Annae23 a răspuns:

Probabil tu ai înțeles greșit intențiile ei. Și sunt absolut sigură că nu ești îndrăgostit, cel mult ai un crush. Nu trebuia să te avânți și să îți pui sentimentele "pe tavă" pentru că ea probabil nu simte la fel și te vede doar ca pe un prieten. Ar trebuii să discuți cu ea și să o întrebi dacă simte la fel ca să fi sigur. Multă baftă!

| casian_6565 explică (pentru Annae23):

Pai am incercat sa aflu ce are de gand da se purta asa frumos si sunt indragostit de ea dar oricum chiar daca o intreb nu imi va spune, poate iar nu o sa mai vorbeasca cu mine acum a inceput sa vorbeasca cu mine dar tot ma evita