| Bia1994 a întrebat:

Buna tpu..luna aceasta mi-a intarziat menstruatia vreo 3 zile(am avut contact neprotejat)..trebuia sa vina pe 15-16 mai.Nu am avut nici un simptom pana pe 18 au inceput sa ma doara sanii dintr-o data foarte tare.spre seara nu am mai resimtit nici o durere,pana cand dintr.o data cand m-am ridicat de pe scaun m-a luat ameteala niste calduri si o stare de greata. Apoi cand am urcat scarile, nu erau multe trepte cam vreo 20 pana am ajuns sus am transpirat si simteam cum imi bate inima foarte tare si la fel stare de greata si ameteala. apoi dimineata pe 19 mi.a venit cm. Burta m-a durut ca de obicei a fost cat de cat abundent cm timp de 2 zile, apoi a 3 a zi a fost mai putin si foarte rosu spre portocaliu sau roz apoi doar o secretie maro inca 2 zile.De obicei nu se untampla asa.Este posibil sa fiu insarcinata?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa mergi la medic pentru o confirmare, poti sa-ti faci un test de sarcina acasa, si aflii imediat.

| Random123456 a răspuns:

Nu cred ca este posibil sa fii insarcinata, menstruatia vine cu diferite simptome. Dar pentru linistea ta, mergi la farmacie si cumpara un test de sarcina pe care il vei face dimineata, la prima urina, ca sa fie sigur. Daca e negativ, au fost doar simptomele premenstruale. Daca e pozitiv... aici nu stiu ce urmeaza, e decizia ta. Seara faina happy

| BogdanDavidZ a răspuns:

Da. cred ca esti insarcinata. Daca nu esti sigura de ce nu faci un test de sarcina?

| DuckDogger a răspuns:

Fă un test de sarcina

| RoxGn99 a răspuns:

Se poate sa ai sângerarea de implantare. Sau ai pățit ca mine! e doar frica! Am avut timp de doua săptămâni contact neprotejat cu iubitul meu venit din Germania și wow aveam impresia ca am grețuri ca am pofte aveam niște dureri de ovare de nu știam ce e cu mine. Nu aveam posibilitatea sa fac un test de sarcina atunci și l-am anunțat pe iubitul meu ca sunt însărcinată. Mă așteptam să fie uimit dar ghici ce? a plâns de fericire. Am lăsat sa treacă 3 săptămâni și am făcut testul! NEGATIV! mă așteptam să fiu iar apoi mi dat seama ca totul a fost în capul meu! deci așteaptă 2 săptămâni și fa un test! Bafta!

| Bia1994 explică (pentru RoxGn99):

Eu vreau sa raman insarcinata..Asta a fost prima incercare de a ramane insarcinata dar o sa fac o programare la doctor si o sa vad daca e ceva.

| RoxGn99 a răspuns (pentru Bia1994):

Calcualeaza-ți zilele de ciclu și vezi dacă în timpul ovulației ai avut un contact sexual cu ej. intravaginala. Dacă ai spus ca pe 15-16 mai înseamnă ca cu câteva zile înainte tu ai ovulat teoretic așa e dar practic depinde și de organism. Îmi doresc și eu un bebe chiar dacă am numai 18 ani dar ai mei nu sunt de acord. Nu vor sa audă.