| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
M-am certat de câteva zile cu o persoana și acum ma ignora complet sunt 100% convinsă ca persoana respectiva tine la mine etc. Dar pur și simplu nu stiu ce sa fac, deși e vina persoanei respective dar nu e ceva atat de grav oricum.
Ce sa fac oare? Sa o ignor și eu?
Va rog fără bășcălie ca nu e momentul… va mulțumesc

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Cel mai bine este sa astepti, timpul o sa faca dreptate si cealalta persoana o sa vrea sa te caute, ai putina rabdare.

15 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca ea e vinovata mai bine iarta tu si totul o sa fie bine.

| 13AlinaM a răspuns (pentru aditimus):

Bun iert, dar tot la ignora ca vad cad ca a deranjat foarte tare ca i-am scos ochii ca sa zic asa… și ce sa fac sa nu ma mai ignore am tot postat chestii la cre stiu ca, comentează de obicei și nimic…. eu sa ii dau mesaj nu vreau ca totuși nu eu am gresit

| LostForForever a răspuns:

Ce sa întâmplat? Dece v-ati certat

| wildthing a răspuns:

Persoana care a gresit e cea care trebuie sa incerce sa repare lucrurile. Daca ea a gresit si tot ea te ignora, merita oare sa te consumi atat de mult pentru ea?

| 13AlinaM a răspuns (pentru wildthing):

Eu înțeleg dar poate am și exagerat …. Și chiar vreau sa repar totuși știind ca nu ii vina mea, și sigur v a recunoaște dacă incerc eu ca asa e de obicei e mai orgolioasa persoana

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai ales cu bășcălie se rezolvă problema.
Cum ține la tine? Ce înseamnă că ține la tine?
Ești 100% convinsă că. Pe ce bază?
Dar vina ta care este?
Dacă și ea te ignoră și o ignori și tu, ce ai realizat?

Răspuns utilizator avertizat
| 13AlinaM a răspuns (pentru aditimus):

M-a căutat acum câteva min laughing) mulțumesc de sfaturi

| aditimus a răspuns (pentru 13AlinaM):

Ai vazut happy

| cristimihailov a răspuns:

Eu stiu ca cel mai simplu este sa abordezi problema cu calm si intelegere si sa vorbesti cu acea persoana despre situatia curenta, despre cum te simti neconfortabil cu aceasta problema.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca e vina persoanei si se poarta asa, tu vrei sa mai ai de a face cu asa oameni?
Asta ii e caracterul, adios, sa-si gaseasca pe altcineva care-i suporta magariile astea, asta sa faci.
Ignor-o de tot, ca daca nu, te ia de proasta, si chiar ca esti de cacao atunci.

Nu conteaza ca nu e ceva grav, conteaza ca asta ii e caracterul si cu prima ocazie va face la fel sau mai rau.
Nu tine la tine deloc, ca daca tinea, nu se purta asa. Deci esti convinsa fals ca tine la tine.
Termini de tot cu acel om si gata, nu fi fraiera lui/ei.

Nu mai fiti fraieri asa, ca pe multi va vad ca stai cu toti tampitii si in relatii, aia isi bat joc si multi din voi stati cu ei mai departe, si iar isi bat joc, si iar se sta mai departe cu acel om, pai de ce?

| Mosotti a răspuns (pentru aditimus):

Nu, cand va vrea sa o caute, ea sa nu mai accepte, ce sa aiba rabdare? Ptr un om cu caracter prost? Ar fi culmea.
Sa se duca tare ala sau aia cine o fi.
Nu ma dai la o parte cand ti se scoala, si vi cand ti se scoala, du-te nene tare de aici si gata.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Pai nu, daca e vina acelei persoane si tot ea o ignora are un caracter infect, si ea nu mai are ce cauta cu oameni cu caractere infecte, deci nu tine deloc la ea, asta clar, ca altfel nu se purta asa.

Pai ideea este ca si Alina sa ignore acea persoana definitiv, si a rezolvat ca a scapat de un om infect, asta si trebuie sa faca.

Nu mai dati sfat sa fie de proasta in fata aleia sau aluia ca nu e corect.
Sa termine legatura cu acel om, pentru ca altfel pe langa ca, cade de proasta, o sa-i faca persoana aia si altele poate mai rele cu prima ocazie, ca asta ii e caracterul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

Da de ce nu? Și așa viața e destul de plictisitoare, de ce să o facem și noi și mai și?

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Pai tie ti-ar place sa fi prostul cuiva? Sa-si gaseasca alta persoana okey. Nu s-au terminat oamenii de pe pamanat ca sa atarni de un tampit.