| brokxy a întrebat:

Iubitul meu de cateva zile ma ignora, e online si nu imi mai scrie. Si daca il sun zice ca daca il mai sun mult ne despartim....Si plang pentru ca pentru el m-am certat cu multi prieteni si acum nu mai am chiar pe nimeni.O fi vorbind cu alta? Adica sa ma ignore asa dintr-odata...Nu stiu daca nu vrea sa vorbeasca cu mine eu m-am gandit sa il ignor si eu dar ceva ma tine

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ce mai stai dupa el? Viata oricum e scurta, iar tu stai dupa fundul lui. Daca te ignora total si nici macar nu-i pasa si nu vrea nici sa-l mai suni, lasa-l in pace, sa-ti vada de viata lui si tu de-a ta.
Fii mai dura, nu te lasa calcata in picioare.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Desigur, pe tine te tine pentru schimbul de cauciucuri (esti varianta de iarna). Acum are pe una care e pe buna pana atunci

| Adry05 a răspuns:

1. si-a gasit pe alta si nu-l mai interesezi dar ii e aiurea sa te lase
2. erai prea stresanta si efectiv a ajuns in punctu ala in care nu te mai suporta, genu asta de situatia s-ar rezolva cu cateva zile, chiar o saptamana de pauza, respiro pentru amandoi urmand ca apoi sa nu mai fi asa stresanta.

| Violleta2022 a răspuns:

ESte foarte clar: si-a gasit alta!
Care baiat i-ar spune fetei pe care o iubeste, ca de-l ami suna, o sa se depsarta de ea?!
Doar unul care nu are nici un sentiment pentru ea si nu-i pasa de ea, probabil pentru ca area deja o alta iubita.

| Andreeush a răspuns:

De ce îți mai pierzi timpul cu el?
Lasă-l, nu merită.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sa sti ca pe net sunt o gramada de fete probabil ca el chiar a gasit ceva mai bun decat tine cu siguranta din moment ce ti-a spus "Si daca il sun zice ca daca il mai sun mult ne despartim" asta e ai fost jucaria lui ce sa faci asta-i viata.

| Endoryus a răspuns:

Trebuie sa vorbiti sa vedeti care e problema nu sa va comportati ca aia de 15 ani si sa nu mai vorbiti.

| brokxy explică (pentru Endoryus):

Eu l-am intrebat ce e cu el dar nu ma baga in seama. Si ma evita

| Endoryus a răspuns (pentru brokxy):

Atunci evita-l de tot. Cu asa copil imatur nu merita sa iti pierzi vremea.

| teli92 a răspuns:

Fai si lui asa. Daca te iubeste o sa te caute el. Probabil ca te incearca.

| Elena093 a răspuns:

Și eu am trecut de curând printr-o experiență de genul asta. Eram singura și o prietenă mi-a dat instagramul unui tip mai mare cu trei ani decât mine ( țin să menționez că amândoi încă suntem la școala și că el face 1 sau două sporturi și eu unu). Am stat cu el șase luni. El vorbea o zi cu mine și după dispărea și nu mai răspundea la mesajele 3-4 săptămâni sau poate chiar mai mult. Eu in primele dați am zis că am eu prea mult timp liber și că îi e mai greu că e cu câteva clase mai înainte mea și na, poate îi e greu. Dar așa făcea mereu. Și când s-au împlinit șase luni de când am stat cu el nu mi-a mai răspuns timp de vreo 3-4 săptămâni IAR și m-am enervat. I-am zis fetei care mi-a făcut cunoștință cu el faptul că nu îmi convine ce face și că mi se pare bătaie de joc, și știi ce mi-a zis? Că el este foarte ocupat că are școala, sporturi și concursuri. Iar eu în acel moment fierbeam de nervi. Dar ghici ce, cireașa de pe tort a fost alta. Eram la câteva zile de la conversația aia cu ea in parc și am pus un pariu. Am zis că dacă îi dă ea mesaje el nu o să-i răspundă ( el teoretic trebuia să fie la școala în mijlocul orei). Și ghicit ce, ia răspuns în două minute și mie nici atunci nu îmi răspunsese la mesaje. Am simțit că fac spume și m-am despărțit de el. Ideea este că nu trebuie să îți pierzi timpul cu băieți de-ăștia, crede-mă că sunt și alții mult mai buni. Eu am pierdut șase luni din cauza tipului ăluia. Îmi pare rău de greșelile gramaticale și de răspunsul dat târziu dar sper că ți-ai găsit pe altul, nu pare că te merită.