| anonim_4396 a întrebat:

(:
M.am gândit că aici aş putea găsi câteva răspunsuri, sau măcar sfaturi.
Deci. acum aproximativ 8 luni de zile am cunoscut pe IMVU un băiat. El stătea în danemarca pe atunci. Mi s. a părut foarte de treabă, aşa că am început să vorbim din ce în ce mai mult. Am devenit foarte buni prieteni, adică ne spuneam aproape orice şi era o relaţie foarte strânsă între noi.Aici intervine prima greşeală pe care am făcut. o : l.am minţit în legătură cu cine eram cu adevărat. El mi. a dat poze cu el, iar eu m.am dat o altă persoană. [ da, ştiu. nu am făcut ce trebuia. ] să trecem mai departe, asta nu a contat prea mult, pentru că noi începusem să ne plăcem pentru personalitatea noastră, nu felul în care arătam. încet încet mi-am dat seama că eu simţeam ceva mai mult pentru el. să trec la subiect. acum... 2 luni am fost împreună timp de 3-4 săptămâni. ştiu, puţin. pentru că eu a trebuit să plec, iar într. o seară am primit un mesaj cum că fratele lui a murit, şi are nevoie de ceva timp singur. dar după câteva zile de la despărţire el s. a cuplat cu altă fată, pe care o ştia. mi s. a părut ciudat, pentru că nu am crezut că doar câteva zile i.au ajuns, iar acum era cu altă fată. în orice caz, acum suntem prieteni, iar el continuă să fie cu fata aceea. dar eu încă îl iubesc, ce ar trebui să fac? pentru că eu nu sunt dispusă să renunţ la el. sfaturi? big grin mulţumesc mult.

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ai zis că stătea în Danemarca? Păi...
Jeg tenker at han saa at du ser ikke som du har sett i bildene av du gikk til ham og han lakk ikke disse.
Ja, du maa slute av ham fordi han følget ikke inge for din!
Ha det!

| Mjdolhfi a răspuns:

Nu am inteles o faza:el stie acum cine esti? Vorbeste cu el, intreaba-l ce simte pentru tine si ce se va alege de voi doi. Daca iti spune ca te vede doar ca pe o prietena asta e, va trebui sa accepti ca altfel il poti pierde de tot.Si crede-ma ca e mai bine sa il ai prieten decat sa il pierzi de tot.bafta!

| Mjdolhfi a răspuns:

Trimite-mi id-ul tau pe privat. Te inteleg perfect am facut si eu o prostie de genul.Si stiu prin ce treci.