| AdaGhencea a întrebat:

Ma numesc Ada! Mama mea vrea sa-mi vanda papagalul! Cum sa fac s-o conving sa nu-l dea? Va rog ajutati-ma!
Tin extrem de mult la papagalul meu si nu vreau sa ma despart de el!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Muta colivia la tine in camera si inchide usa cu cheia. :p

| MyShadow a răspuns:

Poate si mama ta a avut candva un animal, sau isi dorea unul, foloseste-te de asta ca sa ii arati ca asa cum si isi dorea, asa iti doresti si tu. Daca nu merge spune-i ca o sa inveti, ca o s-o asculti, ca o ajuti, doar ca sa maia i papagalul. Daca nici asta nu merge, vorbeste cu ea si arata-i ca tu il iubesti foarte mult, iar ea ar trebui sa inteleaga.

| Vrajitor a răspuns:

Deci, clar -povestiri la margine de pat! Arata-i puterea afectiunii si o vei convinge

| Amelya02 a răspuns:

Vai,imi pare nespus de rau sa aud asta.si eu am avut o problema aproape similara.Nu stiu ce sfat sa-ti dau. Daca ea stie cat tii tu la papagal si totusi vrea sa te desparta de el,spune-i ca nu are sentimente si ar trebui sa te inteleaga, ca si ea a avut varsta ta, poate chiar a fost in locul tau.

| anabellafeonix a răspuns:

Poti incepe prin a avea din ce in ce mai mare grija de el si prin a o convinge pe mama ta ca ti foarte mult la el si nu vrei sa il dea alcuiva care de exemplu nu va tine la el cum o faci tu... sper ca te-am ajutat

| AdaGhencea explică (pentru anabellafeonix):

Daaa m-ai ajutat dar am griza de el in fiecare zii! Ii schimb mancarea,apa, ii fac baie, l-am invatat chiar sa si cante!

| anabellafeonix a răspuns (pentru AdaGhencea):

Ma refeream sa faci ceva diferit nu stiu sa ii castigi increderea poate te-ai suparat cu mama ta si asteapta sa iti ceri iertare sau sa recunosti...nu vreau sa te jignesc

| Robert_Roby_1991 a răspuns:

Nu stiu!