| jessica1234 a întrebat:

ma numesc Jessica si am 14 ani! acum 5 zile bunica mea a murit! eu tineam foarte mult la ea pentru ca eu si sora mea(ea are 18 ani) am stat 8 ani cu ea din cauza ca parintii mei au fost plecati in Austria. dupa 2 ani eu am mers in Austria si sora mea a stat in Romania si a terminat liceul. eu nu prea am fost de acord ci ideea asta de a merge in Austria pentru ca eu nu am vrut sa o las pe bunica singura(cu bunicu) sia cum de 3 zile stau numai in pat si plang tota ziua! de 3 zile nu am mai fost la scola ma simt foarte slabita si nu pot sa mananc nimic! in fiecare zi merg 30 de Minute la cimitir la mormant! ajuatima ce sa fac sa nu ma mai simt asa de naspa!-FUNDA P.S scuzati-ma ca va-m plictisit cu povstea mea sad sad sad crying FUNDA

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Deocamdata plangi cat poti, o sa te ajute. Cand crezi ca ai plans destul, incepi sa iti amintesti lucrurile frumoase pe care le-a adus bunica in viata ta, si gandeste-te ca te vede de acolo de unde este si ar dori sa te vada ca esti puternica si zambesti.

7 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Nu uita să mergi la Biserică să te rogi pentru ea.Astfel îi va fi țărână ușoară și tu cu sufletul împăcat.

| jessica1234 explică (pentru Țoglă):

Ai dreptate o sa merg in fiecare dumina ca biserica multumesc :* :*

| Lina1993 a răspuns:

Timpul le vindeca pe toate. Mare lucru nu prea poti face acum, eventual poti incerca sa iti ocupi mintea cu alte lucruri sau sa incepi o activitate noua. Ia si plangi cat ai nevoie, este normal sa fii intr-o mini-depresie intr-o situatie ca asta. Ai sa vezi ca pe masura ce trece timpul, o sa incepi sa-ti revii usor usor, deocamdata ti-e greu sa te acomodezi fara ea pentru ca e "proaspata rana" dar totul este sa ai rabdare si sa lasi lucrurile sa-si urmeze cursul lor firesc.

| ElMaestro a răspuns:

Gândeşte-te că dacă mai plângi, bunica ta se va supăra pe tine acolo unde este. Pune în practică!

| jessica1234 explică (pentru ElMaestro):

Multumesc...o sa ma gandesc la asta :* :*