| nicodraguta a întrebat:

ce sa fac daca imi este asa de dor de bunica mea? nu a murit. si vorbim in fiecare zi la Telefon. eu sunt in Austria si mergem in fiecare Luna acasa.eu su sora mea am stat 5 ani la bunici cat timp parintii nostri au fost plecati.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Din nefericire pentru tine, dorul este o boala destul de dificila. Daca nu exista posibilitatea de a sta iar la bunici sau de a veni bunica ta acolo, incearca sa o inveti sa lucreze cu camera web, asa o vei vedea mai des. Uneori ajuta daca iti exprimi sentimentele, asa ca spune-i ca iti e dor de ea si poate gasiti impreuna o alta rezolvare.

1 răspuns:
| caroollina a răspuns:

Trebuie sa fi bucuroasa ca o mai ai, pentru ca multa lume nu mai are bunici. incearca sa vorbesti cu ea si sa o vizitezi mai des, sa'i spui mereu cat de mult o iubesti ca sa nu se simta singura. toate au o rezolvare, e nevoie sa ai rabdare. :*