| Ingerfararipi333 a întrebat:

Mi-a povestit bunica mea, ca astazi de dimineata l-a visat pe bunicul meu mort ( face 2 ani in Noiembrie) ca era la geam si o striga. Bunica mea s-a trezit si s-a ridicat dar nu a spus nimic pentru ca stie ca nu e bine ( tot mai auzea cum o striga ). Dupa cateva minute, a aprins becul s-a linistit si a adormit. Cand m-am intors de la scoala am gasit-o ca ii era rau sad Bunica mea are 63 de ani. M-a cam speriat visul ei. Ce poate insemna? Ajutati-ma happy Dau FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Buna! Exista ideea ca daca raspunzi unui mort in vis, e posibil sa mori.

Bunicul meu a murit de o luna si putin, am visat acum 3 saptamani ca m-a strigat si am raspuns cu un mare "DA".

Din fericire, inca sunt aici.

Moartea vine cand te astepti mai putin, nu cred ca te anunta inainte. Don't worry, bunica ta va fi ok. S-a simtit rau probabil pentru ca si-a reamintit de bunicul tau, mai ales fiindu-i dor de el.