| flavius93 a întrebat:

Sunt baiat si am 16 ani, si de aproape jumatate de an, in noaptea de 25 iunie cand este si sarbatoarea sanzienelor a murit un fost coleg de Scoala generala pe care il stiam de 10 ani si imi era si vecin. A murit calcat de tren cu motorul. Si pana acum in luna Noiembrie l-am mai visat de vreo 5 ori, ca vorbesc cu el. dar el fiind mort si doar eu vazandu-l si putand vorbi cu el. dar azi-noapte visul cu el a fost mai ciudat. Am visat ca eram la el la priveghi, erau multi oameni, eram impreuna cu mama, am mers la el la sicriu, in partea dreapta si atunci el a deschis ochi, eu m-am speriat si mam indepartat, dar am revenit de data aceasta la capataiul sau, iar a deschis ochi, dar de data aceasta a si ridicat mana si ma atins. Speriat, m-am indepartat de sicriu si m-am asezat pe o canapea in camera, si am povestit oamenilor, atunci ei au spus ca este ceva normal(ca si cum pentru ei era ceva normal ca un mort sa deschida ochi si sa se miste) atunci eu am stiut ca este ceva in neregula si dintr-o data el sa ridicat din sicriu si a venit la mine.Doar eu il puteam vedea si atunci noi am vorbit(nu imi amintesc despre ce) si la un moment dat mi-a spus sa ii dau ceva sa atinga ( ca si cum ar sfinti un obiect atins de el) si atunci i-am dat obrazul meu. el m-a mangaiat pe obraz. si de atunci nu mai stiu nimic.cred ca m-am trezit. Ce poate insemna acest lucru? Ce trebuie sa fac? Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Du-te la biserica si aprinde o lumanare.winking

| oanamaria a răspuns:

Eu zic ca rudele lui ar trebui sa dea de pomana caci el cere, mai ales ca sambata a fost pomenirea mortilor

| cristinela a răspuns:

Eu cred ca te gandesti destul de mult la el si de aceea il tot visezi.Stiam ca trebuie sa dai ceva de pomana cuiva, atunci cand visezi pe cineva mort.Si poate ajungi pe la o biserica sa aprinzi o lumanare pentru el.ar fi bine!