| DoarUnAltNume a întrebat:

Buna TPU.
Mi-am citit horoscopu ( sunt varsator, de fapt varsatoare laughing ) si scria cum ca o sa am un conflict cu prietenii sau cu familia. Asa si a fost, azi de dimineata mama a venit pusa pe scandal ( fara motiv, de fapt nici nu i-a dat cineva motiv de cearta ) si a inceput sa tipe la mine, si m-a facut "batuta in cap" si zicea tot felul de rah*turi. Pentru ce? Ia ghiciti. In bucatarie era un servetel pe jos, sub masa, pe care nu l-am vazut. In schimb am spalat vasele si am facut patul ( de fapt 2 paturi ) dar pentru asta nu mi-a multumit. Deci jur ca imi vine sa urlu, sa fac ca un animal ca sa ma eliberez dar ma abtin. Nu pot sa cred ca vad atata prostie in jurul meu, cum adica, sa iti certi copilul pentru un ra*at de servetel?! I-am si spus ca nu am baga de seama ca era pe jos crying
Deci nu ma luati in gluma, vorbesc serios. Ce as putea sa fac ca sa o calmez, sa evit toate certurile astea inutile? Pot sa ma impotrivesc horoscopului?
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Varsatorii sant cam dusi cu capu si maicamea tot varsator e si face la fel din nimic incepe sa zbiere oricum ma bucur ca am ajuns camionagiu si am pace acum dar inainte aveam discutii mari cu ea... la fel sant si gemenii cu comportamentul, infideli se satura repede si nu rezista intro relatie serioasa mult timp; se pare ca horoscopul e adevarat cand vorbeste despre zodii dar nu cand il citesti zi de zi. Cand o sa pleci de acasa atunci te poti bucura de pace sufleteasca in rest te va cicali aproape zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l mai citi vreo saptamana, si cauta sa comunici cu mata care te-a facut, care te iubeste si crede ca tu o urasti fiindca ea te invata de bine si tu crezi ca e invers. apoi spuneti punctul de vedere si explica-i ca vrei sa auzi si tu niste vorbe frumoase de la ea.nu numai certuri, si critici carre te fac sa-ti pierzi increderea in tine insusti.asta o sa mearga.si mai ales; mama am incredere in tine, si sper sa ma ajuti cu experienta ta, dar trebuie sa ma intalegi si tu pi mine ca sa putem comunica.asa/si lasa dracului horoscopul ca nu e bun de nimic, e cea mai mare prostie posibila.te influenteaza in rau si oricum nu se intampla ceva rau decat ca fiind influentata de el de dimineata, vei cauta inconstient premisele implinirii celor citite. adica vei gandi rau si de asta vei avea parte.gandeste pozitiv, dar nu din horoscop ci din capul tau, din gandurile tale.

| Elly213 a răspuns:

Horoscopul e doar o coicidenta. Explica-i ca nu ai vazut servetelul si ca data viitoare vei fi mai atenta.Continua sa o ajuti cu curatenia, etc. Daca te pricepi la bucatarie fa o prajiturica ceva, dar nu uita sa faci curat dupa ce termini.
Mult succes!
Si poate mama ta are pur si simplu o zi proasta.

| ElenaDanielaE a răspuns:

Si eu sunt varsator si inca nu am avut niciun conflict :-s. laughing

| geopopiku a răspuns:

Probabil si astrele au o influenta asupra noasta. poate ca in horoscopul mamei tale scria cam acelasi lucru (ceva de genu "un membru al familiei o sa va faca o surpriza neplacuta si de aici se vor naste certuri") in cazul tau surpriza era servetelul uitat pe jos