| mariuKa333 a întrebat:

Nu cred ca e bine unde am postat asta dar nu stiam unde sa o pun! Mama mea nu ma lasa sa imi fac cont pe Facebook si eu vreau foarte mult sa-mi fac cont! Puteti sa-mi spuneti si mie cum as putea sa o conving sa ma lase sa imi fac cont pe Facebook? Dau funda! happy

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu cati ani, dar ar trebui sa astepti macar pana implinesti 16 ani. pana atunci nu e cazul sa deschizi o asemenea discutie cu parintii (ar fi rusinos chiar). stiu ca o sa zici ca anumiti copiii prost educatii au cont si din clasa a patra, dar nu e cazul sa faci parte din aceasta categorie.

| CM19 a răspuns (pentru Brigaela):

De ce consideri deschiderea contului pe fracebook de la clasa 4 un gest dat de proasta educatie? Facebook-ul este un loc in care ai posibilitatea sa cunosti persoane noi, acum ca copilul este un prost si intra in vorba cu toti adultii nu este vina parintilor ca s-a ajuns acolo. In orice caz, varsta minima pesnru faceboo este de 13 ani, eu consider ca poti sa ai si mai putini pentru a intra intr-o astfel de comunitate.

| Brigaela a răspuns (pentru CM19):

Fiindca regula spune ca varsta minima este 13 ani si orice copil cu un minim de educatie va accepta asta. Numai un copil extrem de prost educat, fara nici o valoare in viata lui va incalca aceasta regula facuta sa-l protejeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei asa a fost si la mine... mi-am facut in secret si eu am zis: vreau sa joc jocuri si apoi nu mi-am mai comentat nimic. PS: am 12 si nu postez poze aiurite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult-o pe mama ta că ea știe mai bine iar de la 18 ani poți să-ți iei un cont!
Eu ieri mi-am deactivat contul pentru că Facebook-ul e un lucru foarte urât casă nu mă exprim urât!
Fundă?

| spaghetty a răspuns:

Simplu:NU ITI FACI CONT mai bine sa stai fara iti zic din propria experienta. Vorbeste pe mess daca ai de vorbit da-l in colo de facebook ca o sa devii dependenta de el.
Repet:Iti zic din experienta

| anonim_4396 a răspuns (pentru spaghetty):

Îți dau dreptate și eu mi-am deactivat contul ieri!

| TeLefonCubĻuştutž a răspuns:

Simplu spune-i si tu ca vrei sa vb cu prietenii pe chat sau ca vrei sa joci niste jocuri :*

| selle111 a răspuns:

Depinde cati ani ai. Daca ai sub 14 ani o inteleg. Pe facebook sunt multi copii care comenteaza si isi pun oze aiurea. Daca ai peste 4 ani intreab-o "de ce?"

| alescx a răspuns:

Foarte bine ca nu te lasa. facebook e de ****, oricum.