| lunathemoon a întrebat:

As vrea sa imi fac un cont pe facebook dar mama nu ma lasa. eu nu vreau sa il fac pe ascuns deoarece poate veni acasa si sa ma prinda sau sa doarma si cand se trezeste vede ca sunt pe facebook. cum sa fac sa o conving?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Mama ta se teme ca ai putea sa mergi sa te intalnesti cu cineva si din astea. Sfatul meu:
Nu iti publica datele adevarate, nici varsta, nici poze, si nu iti baga prieteni care nu ii cunosti.Bafta!

| lunathemoon explică (pentru MioaraParalescu):

Da dar nu ma lasa!

| MioaraParalescu a răspuns (pentru lunathemoon):

Atunci fa-ti pe ascuns si nu o sa afle smug

| lunathemoon explică (pentru MioaraParalescu):

Nu vreau sa fiu necinstita! daca ma prinde?

| MioaraParalescu a răspuns (pentru lunathemoon):

Pai acum nu stai nici tu non stop pe facebook.
De exemplu cand e ea plecata undeva, stai 10 minute pe facebook si gata.
Sau poti merge la o prietena acasa si te uiti de acolo cat vrei tu.
Dar de ce iti interzice totusi mama ta sa iti faci facebook?

| lunathemoon explică (pentru MioaraParalescu):

Ca sa nu vb. cu straini si in + sa nu oun poze cu mine

| MioaraParalescu a răspuns (pentru lunathemoon):

Pai poti sa vb cu strainii doar sa nu te intalnesti cu ei. Poze... pune-ti doar una atat si datele sa nu fie reale atat.

| lunathemoon explică (pentru MioaraParalescu):

Da...ar fi ceva! dar cum sao conving nu sti?

| MioaraParalescu a răspuns (pentru lunathemoon):

Pai...ii poti spune ce ti-am zis eu cu datele canu le pui adevarat, ii zici ca pur si simplu nu exista nici un pericol daca faci tot ce ti-am spus.Si o poti mintii ca ai aflat asta de la un profesionist de facebook si din astea.

| lunathemoon explică (pentru MioaraParalescu):

Nu ma crede!

| bossuu31 a răspuns:

De curiozitate cati ani ai?

| lunathemoon explică (pentru bossuu31):

Ce conteaza?

| bossuu31 a răspuns (pentru lunathemoon):

Pur si simplu sunt curios cam ce varsta ai de nu ai voie sa iti faci un cont de facebook fara supararewinking

| lunathemoon explică (pentru bossuu31):

Am cont pe twitter! intrebarea e inchisa!

| Biibuts a răspuns:

O poti convinge prin ai spune ca nu vei intra in legaturi cu cine nu trebuie, decat cu prietenii tai... poti spune ca nu vei fii obsedata de el, ci, ca vei intra pe el o data pe zi ( sa zicem )winking. Eu asa am convins-owinking. Sper ca te-am ajutat
P.S: Nu e bine sa ti-l faci pe ascuns!winking