| Iasmina08 a întrebat:

Nu stiu cum sa fac sa trec peste aceasta despartire, care m-a facut sa sufar enorm.Acum 2luni si cateva zile m-am despartit de prietenul meu, pana acum 2sapt am mai vb la tel dar foarte rar ultima data am vb cu el pe mess acum 1saptamana si ceva si de atunci nu am mai intrat pe mess deloc si nici la tel nu am mai vb in speranta ca asa il voi face sa imi simta lipsa, il iubesc foarte mult am fost impreuna 3ani si inca nu pot realiza ca m-a uitat asa repede si chiar sa nu imi simta lipsa, banuiesc ca in 1saptamana si ceva imi putea simti lipsa? Eu am 21 si el 19! Voi ce credeti 2luni jumate sunt de ajuns pentru a simti lipsa unei persoane si a simti ca o poti pierde definitiv? Cum ar trebui sa procedez sa il fac sa imi simta lipsa, asta numai daca ma iubeste Pupici:*:*:

Răspuns Câştigător
| lillylovepuffy a răspuns:

Buna lasmina08!
Este foarte trista povestea ta, dupa 3ani de relatie este foarte greu sa treci peste o despartire. Din cuvintele tale se observa ca tu il iubesti cu adevarat, desi v-ati despartit de 2 luni tu inca te mai gandesti la el si esti dispusa sa va impacati, dar asta nu depinde numai de tine ci si de el. Trebuie sa lupti pentru el si sa ii demonstrezi ca tu esti cea mai potrivita pentru el, asta in cazul in care el merita sa lupti pentru relatia voastra. Acum depinde si din ce cauza v-ati despartit, poate a fost el de vina si la momentul respectiv tu ai considerat ca cel mai bine este sa puneti punct relatiei, iar acum cand ai trecut peste acel moment iti dai seama ca mai merita o sansa. Dar poate ai gresit tu pe undeva si l-ai facut pe el sa se indeparteze de tine, iar acum incearca sa te evite pentru ai fi mai usor sa te uite. Daca tu crezi ca el mai merita o sansa din partea ta si daca este si el dispus sa fie din nou cu tine, ar trebui sa lupti pentru iubirea voastra, daca te ascunzi dai dovada de teama si poate ii dai si lui de inteles ca nu mai vrei nimic de la el. Daca simti nevoia sa vorbesti cu el, vorbeste, nu il evita.
Multa bafta!

6 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

El singur ti-a dovedit ca nu iti simte lipsa. Te-ai gandit ca ar putea fi cu cineva si asa sa ii fie mai usor sa te uite?

| larousee a răspuns:

La fel cum procedeaza si el cu tine. el te evita, tu il eviti. poate in felul asta ajungi sa il si uiti, treptat.
tinand cont de varsta care o are, poate simte nevoia de iesiri mai multe, aventuri, etc. depinde si care a fost cauza despartirii
Nu trebuie sa uiti faptul ca nu poti tine pe cineva cu mila sau cu forta langa tine, pentru ca vei ajunge sa suferi mai tare.
Pe de alta parte, dupa 3 ani imi e greu sa cred ca te-a uitat asa repede. Pe langa relatie intervine si prietenia, obisnuinta. Poate ii e greu fara tine si te evita din cauza asta, ca vrea sa treaca mai repede peste.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Daca stai sa calculezi timpu inrautatesti lucrurile, un lucru e cert daca poate sa se simta bine fara tine lasa-l sa se simta si preocupate sa te simti bine si tu ar fi bine sa te gandesti mai mult la tine decat la el, nu poti sa il faci sa simta lipsa numai daca simte el lipsa, nu da vina pe el doar totusi viata trece, totusi daca nu are pe altcineva poti vorbi cu el, mult succes.

| cosmynass a răspuns:

Salut, lasmina08.Problema nu este a ta, tu iubesti un baiat mai mic ca tine cu 2 ani, la 19 ani, esti rasfatat...
Acum trecand la problema, incearca sa il faci gelos tongue merge mereu...nu conteaza cum, mergi cu prieteni apropiati lui, fa-i ciuda, iar daca asta nu merge, daca el intre timp iti va gasi o alta iubita, imprietenestete ca pe cea mai buna prietena a ta, si va vedea ca a gresit tongue Sper ca ti-am fost de folos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alegzandra1 are perfecta dreptate, evital si tu, daca te mai suna nu trebuie sa ii arati ca inca mai tii la el

| cory_7029 a răspuns:

Buna.eu cred ca si-a gasit pe alta...asa am patit si eu. dupa 5 ani impreuna.am auzit ca dupa nici 2 luni de la despartire era cu alta.de cand era cu ea nu pot sa stiu.tot asa facea si fostul meu, dupa despartire nu mi-a mai dat nici un semn, un tel nimic.au trecut 4 luni la mine, incet incet mi-am revenit si am trecut peste, inceraca sa nu te mai gandesti la el deloc, si incet incet o sa iti revii.stiu ca e greu dar toate trec in viata. dk nu te-a mai cautat inseamna ca nu te mai iubeste, iar dk are pe alta nici atat nu ii mai pasa.asa sunt unii barbatii fara caracter.asta cred eu.bafta in continuare.