| RougeEttiquete a întrebat:

Buna TPUsad. Parintii mei nu se mai intelegsadIntr-o seara am vazut 2 bilete pe masa.erau de la mama pentru mine si tata. a plecat de acasasad. M-am dus in locul in care era. tata era suparat.si mama a zis ca vrea sa se impace cu el. dar tata nu vrea.Cum sa il >convingAm incercat sa il conving dar nu pot.numai pot sa rezist! Vreau sa am o familie normala.ca la inceput.acum tata se comporta ca un ciudat iar mama nu vrea sa fie scandal in casa.Pliss ajutati-m-am incercat toate modalitatile, mi-am exprimat sentimentele nu mai stiu ce sa fac. AJutati-ma va rog! Dau FUNDAsad

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Un om matur nu ar trebui sa se joace de-a cearta si impacatul.Ar trebui sa aiba amandoi o discutie serioasa, sa gaseasca metode de rezolvare a situatiei fara ca tu sa mai simti problemele lor.Decizia le apartine, tu nu ai ce face decat sa ii rogi sa ia o decizie matura care sa aduca pacea in sufletul tau!

6 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

E stupid ca ii fortezi sa se chinuie impreuna doar pentru ca vrei tu o familie normala.

| DoarImpreuna a răspuns:

Ba nu e stupid deloc. E vorba de familie, e stupid sa te desprti din motive copilaresti, e pacat sa iti strici famila pentru orice chichiță. Nu trebuie să se chinuie să fie impreuna, trebuie sa munceasca la salvarea relatiei si vor reusi.

Nu as vrea sa fiu in pielea ta LoveeDrug e de apreciat ca ai incercat sa ii unesti, felicitari si fii tare. Insista, afla ce i-a separat, aminteste-le ca sunt modele pentru tine in viata si incurajeaza-i sa lupte pentru relatie. Spunele ca solutia lor te invata ca si tu sa renunti cand vin probleme mari in viata ta, fa intelegeri cu ei in sensul ca ii poti ruga sa fie impreuna macar pentru 1 luna sau vezi tu cat merge. Spunele ca multe cupluri au probleme dar ca un consilier sau psiholog ii poate ajuta.

Succes și fii tare.

Răspuns utilizator avertizat
| danpopa a răspuns:

Din cele citite parintii tai sunt pe drumul de a divorta.
maam nu vrea sa fie sa fie scandal in casa pentru ca nu vrea sa te implice,
Poate fi mai simplu, e doar o cearta din sutele de certi care se intimpla in familie

| yoyouxibi a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, santaseazal emotional spune-i ca daca a plecat nu mai vrei sa se intoarca niciodata, si sa nu te mai cate sau sa te sune niciodata (incearca sa fi suparata pe el)
) cu timpul ii se va face foarte dor de tine daca nu te vede sau audai poate se intoarce dar daca se intoarce nu il ierta din prima mai lasa-l sa fiarba sa isi dea seama cat de suparata/ suparat esti pe el

| Lord145 a răspuns:

Asta este cel mai nasol!