| anonim_4396 a întrebat:

poate o sa sune ciudat dar...prietena mea cea mai buna e superba. E inalta, slaba, satena, ochi albastrii, o cheama Victoria, are gusturi, e desteapta... va imaginati. E prietena mea cea mai buna dar sincera sa fiu..chiar m-am saturat sa traiesc in umbra frumusetii ei, toata lumea, TOATA lumea ii spune ca e superba si nu cred ca va dati seama cum e cand eu aud numai critici... pe oricine cunosc zice de ea ca e frumoasa, daca merg pe strada ma simt ca un peste mutant pe langa ea, toti intorc capul, chiar daca ea nu a observat, eu da... nu stiu, chiar nu mai stiu ce sa fac. Am 1.57 si 49 de kg, ea are 1.73 si 51 de kg, va dati seama care e diferenta, sa nu mai spun ca are si o fata angelica..

42 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hey, considera-te fericita. Ea este paratrasnetul tau, daca intelegi ce vreau sa zic. Vei scapa de multe belele cu asa o prietena.winking

| Zenithf a răspuns:

P.S. Si mai ales bucura-te ca este o prietena de nadejde, buna la suflet cum ai zis, ca nu este o infumurata, o frumusete de plastic.

| SaveTheNature a răspuns:

Daca fata din poza esti tu, sa stii ca esti foarte frumoasa! chiar foarte frumoasa :*

| h3r a răspuns:

Pisica blândă zgârie rău.
Dacă tu ești invidioasă pe ea și o critici pentru asta, nu ești o prietenă bună, ar trebui s-o apreciezi și să ții la ea pentru faptul că îți este alături, dacă îți este.
Nu te mai subestima, complexa. Iar pe lângă asta și ea ar trebui să aibă mai multă grijă când vine vorba de complimente/critici în prezența ta.
1.57 și 49 de kg pentru mine e perfect, mai dă-o încolo de regulă.

| h3r a răspuns (pentru h3r):

Acum am văzut ce vârstă aveți... sunteți copii, sunteți în creștere! Cu atât mai mult să nu te mai tot critici atât, te vei dezvolta pe parcurs.

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Dar nu o critic, nu cred ca am spus vreun lucru urat despre ea. Am zis despre mine, ca ma simt prost. Sunt bucuroasa ca ea e asa, ma simt prost pentru ca eu nu sunt nici pe aproape. apropo, asta e ea https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/......2593_n.jpg

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi ba da, asta faci!
Nu are o față angelică deloc.
Are un păr frumos aș putea spune!
Postează o poză și cu tine, cu siguranță nu ești mai prejos. Și nu-ți mai face o părere proastă despre tine! Bucură-te de vârsta ta...

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Nu cred ca am criticat-o cu ceva pe ea, m-am criticat pe mine.
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/......8380_n.jpg prima sunt eu

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer spun că ești drăgută, simpatică, veselă! Prietena ta nu este mai bună ca tine, fiecare aveți frumusețea proprie. Băieții o aleg probabil pentru ochi, ceea ce o prostie.
Nu e mai frumoasă! Tu ești frumoasă, pentru că fiecare e frumos în felul lui!
Prinde încredere în tine!

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Multumesc... sper sa prind pentru ca in momentul asta..de fapt acum o ora am acoperit toate oglinzile ( nu, nu sunt nebuna), doar ca pur si simplu e modul in care ma vad.dar multumesc mult

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Criză adolescentină! Peste care vei trece curând.
Când te trezești dimineață îți spui asa: sunt frumoasă, mă iubesc așa cum sunt și voi avea o zi superbă.

Ai grijă de tine, să fii cuminte!winking

| pastru009 a răspuns (pentru anonim_4396):

NU merge link-ul.Si auzi, draga?(ma cam enervezi)hee hee
NU trebuie sa fii nici pe aproape cat ea sa stii.De la poza de pe profilul de pe TPU esti frumoasa si cu siguranta esti buna la suflet.Dar poate mai ai sacapari ca orice om, este foarte, foarte normal sa stii.Tu fii tu insati, de ce vrei sa o invidiezi pe prietena ta? Si eu am 14(sunt baiat) si am o colega in clasa buna la toate.Dar eu o mai invidiez cateodata, dar mi-am dat seama ca nu trebuie.

| Wøodenpints a răspuns:

Găsește-ți și tu o prietenă mai hidoasă decât tine pe lângă care să arăți bine prin comparație.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Nu-mi aleg prietenele dupa asta

| PedoBarbie a răspuns:

Mare brânză.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Am scris un ROMAN si am reusit sa-l selectez si sa-l sterg din greseala...(sunt un dobitoc)

Deci...o sa reiau ce am zis, dar pe scurt.

Trebuie sa te iubesti asa cum esti.
Nu toata lumea e top model. Sunt un tip foarte complexat de propria persoana, care se vede ca fiind un MONSTRU hidos.
Nu castigi nimic daca te complexezi si nu ai incredere in tine...(o zic din experienta)

Am tendinta de a ma inconjura/imprieteni cu baieti aratosi, frumosi, genul care fac fetele sa intoarca capul dupa ei...deci iti dai seama cum ma simt cand fete intorc capul dupa ei. (eu fiind baiat)

Fata de care eu m-am indragostit (idragostit rau) il place (sau il placea) pe unul din prieteni mei care arata a top model (baiatu arata chiar super bine).

Nu toata lumea e "angelic", nu fizic.

O sa mai cresti, o sa te mai dezvolti si o sa ai ce baiat iti doresti. (eventual fa un sport)

P.S. Acum, m-am uitat si la celelealte comentarii. Esti draguta si pari simpatica!

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

O cheama cumva Teodora?

| Adixuuu a răspuns:

Fiecare este in felul lui asa cum la lasat Dumnezeu pe pamant.tu esti frumoasa in felul tau ea in felul ei.ce crezi ca are de castigat daca e mai frumoasa? Iti spun eu.nimic.nu are de castigat nimic daca are un caracter urat.Esti frumoasa daca te simti frumoasa, nu trebuie sa te simti complexata de asta.hai sa iti zic ceva.cea mai buna prietenaa mea are 1, 75 si e inalta si slaba, iar eu eram pitica si grasa 1, 60, 56 kg, ma simteam oribil, dar timpul.a trecut si eu m-am schimbat am inceput sa am incredere in mine si am.slabit am mai si crescut.Iar asta nu m-a ajutat cu nimic
Doar interiorul conteaza frumusetea este trecatoare

| anonim_4396 explică (pentru Adixuuu):

Stiu...dar ea are cel mai exemplar caracter posibil

| Adixuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Vei creste vei slabi cand vei creste, stai calma.si caracter exemplar? dar ce e ea robot? Esti frumoasa stai calmă

| anonim_4396 explică (pentru Adixuuu):

Multumesc... voiam sa spun ca e foarte buna la suflet si de-asta ma face sa ma simt asa de inferioara.

| TheTelemea a răspuns (pentru anonim_4396):

Te face sa te simti inferioara pentru ca e buna la suflet? Ce am vazut.

| anonim_4396 explică (pentru TheTelemea):

Si la suflet, si e si frumoasa, de asta ma simt asa. Tu nu te-ai simti?

| Adixuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu m-as simti, m-am simtit asa.cat despre crescut cresti cel putin cat mama ta

| TheTelemea a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu? As fi mandru ca e cea mai buna prietena a mea.

| pastru009 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci tu te simti si bine si rau in prezenta ei.Va simtiti bine fiindca va distrati impreuna si tu nu te simti bine fiindca esti geloasa corect?\

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Lasa ca esti si tu frumi happy asa e lumea, nu fi suparata!

| trisha88 a răspuns:

Daca nu te simti bine cu ea cred ca mai bine sa termini cu relatia asta. O relatie trebuie sa-ti aduca bucurii, sa-ti faca placere, nu sa fie un chin.Sunt destule fete. Vad ca ai complexe si asta nu e bine pentru tine

| TheTelemea a răspuns:

Gata. combinati-va, ati fi un cuplu dragut, oricum, nu, in dragoste nu conteaza nimic, sexul, nationalitatea, rasa(caine, pisica etc.), inaltimea, frumusetea, conteaza sa va simtiti voi doua bine, (asta nu e o intrebare, cum altfel as putea sa raspund? )

| anonim_4396 explică (pentru TheTelemea):

Am scris ca nu stiu ce sa mai fac. Scuze, am uitat sa pun semnul intrebarii. Ce sa mai fac ca sa nu mai simt asa?

| TheTelemea a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce sa zic... nici tu nu esti chiar asa rau, ai putea sa-ti gasesti alta ocupatie si sa petreci mai putin timp cu fata aia(daca esti geloasa pe ea sau daca te simti rau in prezenta ei), mergi pe urmatorul principiu:
"Sunt un om liber, daca ma simt rau facand ceva/alaturi de cineva/intr-un loc. De ce sa mai stau/fac acel lucru/etc"

| TheTelemea a răspuns:

Si apropo, nu esti chiar asa grasa, e ea slaba. In plus greutatea nu are legatura cu cum arati din profil sau ce burta ai, sunt mai multi factori ca densitatea muschilor, marimea oaselor si nivelul de apa din corp.

| TheTelemea a răspuns:

Si apropo(stiu ca am dat deja 5000 de raspunsuri), dar oricum, unele persoane cresc mai repede, altele mai incet, m-ar ajuta mult daca mi-ai spune cati ani ai. Oricum o sa ajungi si tu tot cam la fel de inalta ca ea, sau ceva de genul, ajungi la 1.65-1.70, oricum, nu e mare diferenta, sunt doar 16CM(cam cat o palma si jumatate), ce-i asa mare lucru? Si nu cred ca tu arati asa rau. Stai linistita.

| anonim_4396 explică (pentru TheTelemea):

Eu am 14 ani si ea are 13 ani happy

| TheTelemea a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa cresti mult si bine si ea o sa creasca putin si prost(opusul de la mult si bine), de la o varsta o sa aveti amandoua cam aceiasi inaltime. Sunteti inca in crestere.
Sper ca te-am ajutat.

| anonim_4396 explică (pentru TheTelemea):

Eu nu o sa mai cresc, am 14 ani deja, parintii mei au 1.65 si 1.63, ccu cine sa seman mai inalta... dar multumesc oricum happy

| Alexu9696 a răspuns:

Si tu esti geloasa sau care e intrebarea?

Daca vrei sa agati nu ai nevoie de prietena ta, iesi cu ea ca fetele nu cred ca are importanta

Si daca vrei sa te admire lumea, iesi afara singura sau cu o alta prietena nu cred ca e asa greu...

| CriSTina333 a răspuns:

Fii linistina ...esti o papusica draguta! doar trebuie sa ai mai multa incredere in tine, cauta punctele tale forte, fii tu alta decit ea.fii alt gen de personalitate, gaseste-te pe sine, si atunci vei intelege totul.BAFTAwinking

| George04 a răspuns:

Frumusetea interioara conteaza mai mult decat cea exterioara.
Pana la 18 ani ai timp sa mai cresti. Nu trebuie sa iti faci iluzii ca vei ajunge si tu la 1.73 - 1.75. Vei mai creste. Cat? Depinde si de cat de inalti sunt parintii tai.
Uite un articol care s-ar putea sa te ajute: http://www.culturism.ro/......ltime.html

| Duucu a răspuns (pentru George04):

Domnule care nu a avut parte de femei frumoase la viața lui,la o femeie contează mai mult frumusețea exterioară decăt cea interioară.Tu ce-ai alege,o grasă cu bale la gură și părul uns cu sebum însă care iubește pisicile, ascultă muzică/urmărește filme de calitate și nu părăsește nici o relație, sau una cu săni/fund de mărimi perfecte, îngrijită, fină însă cu un comportament ignorant și foarte ușor enervată?

| George04 a răspuns (pentru Duucu):

1. Nu o ajuti pe domnisoara cu nimic.
2. Asta iti spun doar tie, asa, ca sa stii de acum inainte: nu exista nici femei si nici barbati perfecti. Fiecare femeie/barbat este considerat a fi "perfect" de catre barbatul/femeia care ii este alaturi.
3. Daca tu esti frustrat ca te-ai ales cu o fata asa cum ai descris-o in randurile de mai sus, asta nu e problema mea.

| Duucu a răspuns (pentru George04):

Chiar,sunt un frustrat care nu știe ce e frumusețea.