| alaliluo a întrebat:

Buna TPU ma macina o mareee problema am 16 ani 1.73 si 52kgcrying cum sa ma ingrasssss? m-am saturat sa imi zica lumea ca is slaba de mancat mananc dar nu stiu ce sa fac sa ma ingrassadm-am saturat ajutati-ma va rooggg funda

Răspuns Câştigător
| Ćřęøےίиąą a răspuns:

Nu manca dulciuri si fast-food daca mananci poate te ingrasi dar faci si multa celulitawinking

mananca dimineata 3-4 bananewinking

si seara 3-4 kiwiwinking

si ati da pofta de mancare + te si ingrasi uniform

nu cum le vezi pe altele cu celulita si vergeturi pe ele.

am incercat si m`am ingrasat cu 2 kgwinking

incearca! funda? :*

6 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

E destul de greu, adica asa e metabolismul tau. Si eu sunt la fel...
Eventual sa incerci sa faci mai multa miscare si exercitii fizice sa iti creasca pofta de mancare, la mine a mers...dar numai cu jumatate de kilogram big grin

| PrecioussGirl a răspuns:

@MyAliacs: am o prietena szlaba care mergea in fiecare weekend la fast-food si dupa a avut probleme cu fierea. si acum nici nu se mai atinge de asa ceva.

pei mananca de toate. fara nici o retzinere.
pana la urma daca esti gras nu e bine, daca esti slab nu e bine. atunci? oh go on

| ღAncaღ a răspuns:

Oau! tu vb serios, pai eu am 52 kg la varsta mea adica jumatate cat a ta - 13 ani! pai eu m-am ingrasat fara sa vreau, am mancat prea multe dulciuri si la fiecare masa prea multa paine...si s-a intamplat minunea sa ma ingras putin, nu par foarte grasa cum zice lumea "grasanca" de felul meu eu zic ca arat foarte bine...pai parerea mea e sa nu pui la suflet ce-ti spun alti, pentru ca nu ei iti decid viata ta, parerea ta despre tine, sa zica ei ce-au zice, parerea mea nu pune la suflet, lasa-i sa-ti spuna ce-or vrea si tu ii raspunzi "ma doare in 14" si cu asta basta!

| DeNySa000 a răspuns:

Pai vitaminele sunt cele mai folositoar in astfel de situati...dr dupa parerea mea mai bine nu te`ai ingrasa ca dupa o sa fie mai greu sa slabesty daca o sa fie nevoie.Si nu este mult la 16 ani 52 kg e chiar bine...pwpiki

| Liliana_6557 a răspuns:

Eu am 14 ani, am 1, 60 si 39 de kg, Si, la fel ca la tine, toti imi zic sa ma ingras, incerc, dar nu, nu se lipeste mancarea. Cel mai bun ar fi sa iei vitamine, sau daca nu iti plac, sa le bagi in sange cu seringa, asa a facut o prietena. Si acum e perfecta, si e si mai mica ca mine.Sa nu crezi in pastilele de ingrasat ca te faci cat batoza si in al doilea rand nu sunt bune pentru organism.

| MyAliacs a răspuns:

Mananca la fast-food...sigur te ingrasi