| FoundYouLover a întrebat:

TPU! Problema mea este ca nu sunt prea comunicativa, in principal si pentru ca sunt timida si pentru ca nu am o viata prea incitanta, n-am prea multi prieteni, n-am serviciu si mai si locuiesc singura. Am zile intregi in care nu vorbesc cu nimeni. Dar sunt cu un baiat de o vreme. Si partea proasta este ca de multe ori nu mai stim ce sa mai vorbim. Nu avem hobby-uri comune, nici activitati comune nu prea avem. Eu as vrea sa-l intreb mai multe despre el, dar nu am cum sa-l intreb, ca trebuie sa ma leg de ceva ce stiu ca face de obicei ca sa pun o intrebare. Dar el imi spune mereu doar ca munceste. Non-stop. Chiar nu stiu ce sa ma fac. Va rog frumos, recomandati-mi niste subiecte de discutie.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Probabil o trauma din copilarie isi afecteaza prezentul, ai nevoie de consiliere pshiologica, daca vrei te pot ajuta daca vrei desigur

| FoundYouLover explică (pentru RAY):

Da, cred ca se poate spune asa. Nu m-am inteles prea bine cu tatal meu care era autoritar si o batea pe mama mea.

| FoundYouLover explică (pentru RAY):

Da, as avea nevoie de ajutor, te rog.

| RAY a răspuns (pentru FoundYouLover):

Mintea ta a copiat acele traume traite, in prezent mintea ta asocieaza alte persoane cu tatal tau, ai nevoie de sedinte de consiliere prin telefon sau fata in fata cu un pshiolog

| RAY a răspuns (pentru FoundYouLover):

Tatal tau probabil spune la mama ta sa taca in timpul aceor certuri, tu te-ai ascuns intro a ta, un univers al tau in tacere, e foarte greu sa te apropi de cineva dupa acele traume

11 răspunsuri:
| FoundYouLover explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre, multumesc pentru ca va pasa. O sa incerc sa-mi cresc increderea in mine Lily8 si o sa incerc sa ma schimb. Deja am inceput sa fiu aproape sigura ca voi reusi, pentru ca da, ma simt in largul meu cu el si nici n-as avea cum altfel sa ma simt, chiar tine mult la mine si se vede. Asta ma motiveaza sa fiu o persoana mai buna si nu ma voi lasa pana cand nu voi reusi. Nu e nimic mai minunat pe lumea asta decat sa vezi ca tii la cineva foarte mult si tine si el la tine la fel de mult!

| Ceriik a răspuns:

Trebuie sa fii naturala. pun pariu ca nieni n-o sa-ti sara in cap daca gresesti ceva. uita-te in oglinda si vorbeste cu persoana ta cu voce tare( fa-ti complimente, discuta-ti problemele), apoi cand mergi la scoala si vorbesti cu cineva gandeste-te ca esti in fata oglinzii si vorbsti cu tine insati. sunt si alte metode cum ar fi saii injuri in gand daca te enerveaza. iar ca sa sczpi de grija ca profesoru te asculta si s-ar putea sa-ti dea nota mica este bine sa -ti inveti fiecare lectie. Hope I help you

| Korb a răspuns:

Spune-i despre tine..incearca sa ii impartasesti sentimentele tael, pasiunile tale, asta va va ajuta sa va cunoasteti mai bine!

| Lily8 a răspuns:

Creste-ti increderea in tine.Pe internet gasesti multe informatii despre asta.
Iar in legatura cu partenerul tau incearca sa te simti in largul tau cu el. vorbiti orice.Incepe tu un subiect. de exemplu despre ceva ce ai facut si ti a placut sau o mancare sau orice altceva.

| ganjafarmer1911 a răspuns:

Daca vrei poti sa discuti cu mine, dar pe mess. lasa-mi id tau intr-un mesaj

| FoundYouLover explică (pentru ganjafarmer1911):

Multumesc ganjafarmer1911. Am incercat sa-ti trimit un mesaj in care sa scriu ID-ul meu, dar statutul meu de membru junior nu imi permite sa fac asta, din pacate, iar aici nu vreau sa postez IDul meu deoarece contine numele meu real. Asa ca te rog, nu poti sa-mi dai tu ID-ul tau ca sa-ti dau add?

| ganjafarmer1911 a răspuns (pentru FoundYouLover):

Ganja_farmer1911