| Sweety25 a întrebat:

Sambata trecuta a venit o prietena la mine si eu i-am zis sa-si ia bani la ea pentru ca o sa ne ducem la magazin. Si ne-am dus.Noi ne-am luat niste chipsuri si am luat si o bere cu lamaie.
Dar mama si familia mea nu stie.Ce ziceti, sa le spun? Fundita.......pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Amuzant este ca am facut si eu acelasi lucru cu o prietena dar, nu sambata laughing
Pai acum depinde cum sunt ai tai.La mine nu ma cearta nimeni cam am luat bere cu lamaie, mai ales ca nici daca bei 3 litri din aia nu cred ca te imbeti, mai de graba iti vine somn.Noi am luat bere ca avea pofta prietena mea, pentru ca ii place foarte mult cea lu lamai, am luata asa la misto, nu se intampla des ca nu suntem alcolicelaughing. Presupun ca si vi ati luat-o cam la fel, nu cred ca intentionati sa va imbatai sau ceva de genu. Daca tie iti sta pe suflet asta spune-le, explica-le de ce ati luat-o si asa mai departe.Dar depunde cum sunt ei, daca sunt mai exigenti si mai nepermisivi s-ar putea sa-si pearda increderea in tine pentru o faza de asta nevinovata.winking

23 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi din câte văd eu, nu ai decât11 ani! Nu e o crimă să bei o bere cu lămâie, că are decât 1, 5 alcool! Dacă a-ţi avut banii voştri, ar fi bine, să nu fii luat bani din casă fără să spune-ţi. Părerea mea e să spui mamei că secretul are picioare scurte! Baftă!

| SMarius a răspuns:

Berea aia cu lamaie e foarte buna! data viitoare cand te trimite maicata la magazin cumpara si una de aia, si arata-i si da-i sa bea! no sa zica nimic! laughing

| Laura a răspuns:

Că ce? Că te-ai dus la magazin sau că ai băut bere cu lămâie? We got a badass over here...

| Woodenpints91 a răspuns:

Roaaarrr,ce dure sunteţi. Beţi bere cu lămâie...

| Sweety25 explică (pentru Woodenpints91):

La ce te referi?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Sweety25):

La faptul că beţi bere cu lămâie, şi onsideraţi asta o "infracţiune".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zici ca ai omorat un om. care e problema daca ti ai luat niste chipsuri?

| lolita24 a răspuns (pentru suntserios):

Tipa vorbea de bere laughing. Sa o certe ca si-a luat cipsuri si sa nu o certe ca si-a luat bere? rolling on the floor tu nu gandesti?

| 4ndr33y a răspuns:

Eu am vazut un copil de 10 ani cu o doza de Ciuc cu lamaie laughing oricum are alcool doar 1.9% mai putin de jumatate decat o bere normala.

| Meheツ a răspuns:

Zi-le asa :
mama, tata... ieri am baut 1 sticla de asbinth...
Dupa ce lesina le spui :
haha, pacaleala, de fapt bere cu lamaie...

astfel va fi socul mai putin dur pentru ei ca isi vor da seama ce alceva puteai sa faci dar ai ales cea mai inofensiva chestie happy

| DieBitch a răspuns:

Și ce-i așa grav? laughing
Dacă vrei îi zici dacă nu, nu. Nu cred că o să-ți dea în cap.
Veniți și voi cu niște întrebări...

| CausingCatastrophy a răspuns:

What the hell was that...

| wyla a răspuns:

Cel mai bine e sa le spui totusi sa petrecut deja laughing ce e aici de ascuns! Bafta si nu uita fara emotzii. Bafta big grin

| ChloeCupcake a răspuns:

Buna! Uite eu zic sa ii zici mamei tale asa: `Mami daca eu as bea o data bere cu lamaie ce mi-ai face?`. Si pe urma in functie de raspunsul ei decizi daca ii spui sau nu. Sau spune-i deschis ( daca mama ta nu este foarte stricta) ca tu si prietena ta ati luat o bere cu lamaie si ati baut jumate-jumate din ea. Sper ca te-am ajutat!happy

| Sweety25 explică (pentru ChloeCupcake):

Daca i-as spune asa si-ar da seama ca am baut fara sa-i spun eu!

| alexandra8787 a răspuns:

Buna! Poti face cum doresti, tu iti cunosti bine familia si stii cum reactionaza. Daca fac urat spune-le-o sub forma unei glume sau chiar deloc, iar daca nu le poti spune linistita.Pana la urma e doar o SINGURA bere si, pe deasupra si cu LAMAIE.Succes! Funda? te rog...

| Catalina_Cristina_1998 a răspuns:

Pai trebuie neaparat sa-i spui adevarul. daca te cearta, te cearta. nu are nimic. macar inveti pentru altadata. mult succes!

| Bibiss a răspuns:

Daca tu te intelegi foarte bine cu mama ta, poti sa-i zici. Dar daca nici prietena ta nu zice nimic, nu are de unde sa afle. Funda?

| Haha_Laur_1996 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa nu le spuneti, dar daca nu le spuneti sa nu mai faceti si asta a doua oara. Alcool nu face nimic bun din om!

| LudaKrys a răspuns:

Tu-ți ceapa mă-tii! să nu te mai aud că îți cumperi de la magazin alcool..chiar dacă berea aia are 70-80% lămâie!

cred că am să mor dacă mai văd atâta tâmpenie!

| Sweety25 explică (pentru LudaKrys):

De ce?

| LudaKrys a răspuns (pentru Sweety25):

Simplu. sincer când am citit întrebarea la început, am crezut că vrei să întrebi ceva legat de prietena ta. era simplu să întrebi dacă să le spui părinților că ai luat o bere cu lămâie sau nu. ideea e că atunci când pui întrebări de genu, specifici și vârsta, etc.

Trecând la subiect, ideal ar fi ca data viitoare să o întrebi pe mami dacă poți, gen: mami, sunt curioasă cum e berea aceea cu lămâie, ce părere ai, îmi pot lua și eu? ea cel mai probabil te va lăsa ( plus ceva comentarii pe lângă).

sper că ți-am răspuns destul de clar. Sper la cele bune pentru tine!

| Sweety25 explică (pentru LudaKrys):

Tata mai aducea acasa bere cu lamaie.si stiu cum e berea.Nu pot sa-i spun ca sa incerc pentru prima data! intelegi?