| Alexandra_Moldoveanu_Elena_1994 a întrebat:

Buna tpu.Scuzati categoria dar cred ca aceasta categorie este cea mai accesata.
Aveti idee cum imi conving parinti sami ia niste skateri? Prima oara nu au vrut sami ia pentru ca sunt prea scumpi chatterbox [costa intre 150-200 lei]Parintii mei nu prea au bani big grin..Ma rog am si eu pusculita mea insa tata a zis sa numi cheltui eu bani ca cica o sa am mai multa nevoie de ei cand mai cresc si bla bla. Tata a zis ca imi ia de altundeva unde are mai ieftini da altundeva mai ieftin nu cred ca gasesc plus ca "altundeva" sunt numa fakeuri big grin.Deci cum sa imi conving parinti? angry

10 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Le explici ca-s mai de calitate, ca vor tine mai mult, ii bati la cap cateva zile si... done.

| Laura a răspuns:

Copil ipocrit și plin de fițe. Ai banii tăi și tot ceri de la părinți? Tatăl tău s-a oferit să-ți facă rost de unii mai ieftini și tu nu vrei pentru că sunt "fakeuri"? Vai de capul tău.

| Alexandra_Moldoveanu_Elena_1994 explică (pentru Laura):

Desteapta lumii rolling on the floor. Miam rugat parintii macar sa ma lase sa-mi iau din banii mei si nu au vrut buricul pamantului rolling on the floor.Iam batutu la cap sa ma lase macar din banii mei sa iau si nu a vrut sa ma lase sa iau din banii mei big hug
Ori ma ajuti ori jet :X

| Laura a răspuns (pentru Alexandra_Moldoveanu_Elena_1994):

Atâta timp cât sunt banii tăi nu trebuie să îi mai întrebi dacă te lasă sau nu. O să vezi pe pielea ta ce repede se duc banii și că mai bine îți luai "fakeuri"; nu știi să apreciezi. Oricum, în primul rând ia-ți un abecedar.

| Alexandra_Moldoveanu_Elena_1994 explică (pentru Laura):

Hai ma lasiwinking? Nu esti tu mama sa imi dai lectii de viata :*. Skaterii sunt la carrefour crezi ca ma pot duce singura pana acolo? Eu stau departe de carrefour happy.Tre sa ma duca tata dar el nu vrea sa ma duca sa imi cumpar skateri.

| Alexandra_Moldoveanu_Elena_1994 explică (pentru Laura):

Ma rog nu vrei sa incetezi acum? Nu esti aici sa imi dai lextii de viata.
Pa pa >big grin

| HoTSaucE a răspuns:

Pai nu ii iei deodata ''mami vreau skateri'', le explici ca in general skaterii tin mai mult decat firmele ce se gasesc prin toate magazinele (adidas, nike, etc.).Am prieteni care au skateri si de 3 ani...pe mine nu ma tin mai mult de 2 ani, aici depinde si de cata grija ai de ei. Poti sa le spui ca esti mare, plus ca banii sunt ai tai si asta iti doresti tu.Eu asa am facut...nu le-am mai cerut bani pentru haine, laptop, telefon si mi-am luat singur incet-incet.Au vazut ca m-am tinut de cuvant si acum sunt intr-un fel pe cont propriu. Daca nu merge asa, spune-le ca ii vei ajuta la ce au ei nevoie pe acasa, asuma-ti niste responsabilitati in plus.
Si daca nici asa nu merge, poti incerca cum a spus cineva de mai sus sa te milogesti pana o sa se sature sa te auda si o sa iti cumperelaughing

| xRobert93 a răspuns:

Esti cam draguta, daca erai din oras cu mine iti faceam eu cadou unii ca si asa am prea multe perechi... vb serios, revenind la subiect nu stiu stai si tu mai suparata si cand te intreaba ce ai spune-le ca vrei sau zapacestei laughing ca o sa cedeze pana la urma, sau daca nu asteapta poate chiar nu au posibilitatile in momentu-l de fata sa iti cmpere

| Omerta47 a răspuns:

Intra pe twoseasons.co.uk si acolo sa iti gasesti. Au reduceri de vara si transportul sub 75 de lire e vreo 3-4 lire adica in jur de 20 de lei. Daca cumperi peste 75 e moca. Vad ca esti din an cu mine, daca ai implinit 18 ani ar trebui sa iti faci un card ca sa poti plati daca alegi sa cumperi de acolo.

| Alexandra_Moldoveanu_Elena_1994 explică (pentru Omerta47):

Am 13 ani nu 18 laughing))))))))))))))))))))))).