| iuliiiaaaaaaaa a întrebat:

sper ca o sa aveti rabdare sa cititi sad. cum fac sa aflu daca un baiat ma place, dar fara sa-l fac sa creada ca sunt disperata dupa el?! si mie imi place de el sad. si inainte mai vorbeam` in pauze. mai stateam impr. straight face dar acum` abia daca ma baga in seama oh go on. niste colegi` s`au dus si i`au zis ca mie`mi place de el, dar i-am spus verde in fata ca daca imi placea de el afla de la mine! nu de la colegii mei straight face. asta s`a intamplat azi. voi ce parere aveti sad? :-

6 răspunsuri:
| ziper94 a răspuns:

Pai ai **** cam tot scuze de expresie laughing
Acuma si daca te placea nu o sa o mai faca pentru ca i`ai zis tu ca nu il placi...adica asta reiese din ce ai zis tu azi.
Pai nu stiu cat de bine te intelegi cu el dar incearca sa vb din nou cu el... adica mergeti la un suc dupa ore sau nu stiu poate e prea mult deocamdata... incearca sa intri in discutie cu el in pauze.
Si daca te place va actiona el daca nu, nu tare ai ce face.
Incearca sa pui eventual vreun prieten de`al tau cu care se intelege el mai bine sa aduca in discutie despre tine si subtil sa intrebe daca ii place de tine happy
Sper ca te-am ajutat.

| SeNyS a răspuns:

Urat din partea colegilorstraight face, mai bine, daca ti-e greu sa vb face-to-face.vb cu el pe mess.si spune-i ca ai anumite sentimente fata de el, dar ca nu e obligat sa-ti dea un raspuns, i-ai spus sa te descarci...

vezi cum reactioneaza!:*

| DestinyDD a răspuns:

Si care a fost reactia lui cand i-ai zis asta?

| iuliiiaaaaaaaa explică:

Reactia lui?! a fost foarte tacut de cand i-am zis. nu stiu daca asta a fost o reactie :-

| Rockstar_9495 a răspuns:

Prosti colegi oricum ar trebui sa ii spui ca il placi si sa discutati ce veti face mai departe happy

| Bianca_7577 a răspuns:

Pai in primul rand a fost vina ta, daca iti place de el nu ascunde asta, sunt sentimentele tale, nu trebuie sa ascunzi asta fata de el, si azi ...reactia din partea ta a fost cam nepotrivita, nu trebuia sa negi asta, incearca cand mai ai ocazia si simti ca esti pregatita sa vorbesti cu el, mai intai vorbiti chestii simple ca intre amici si vezi cum se comporta ca si cum il testezi, si daca e ok mergi mai departe si ii spui verde in fata ca il placi, poate va fi reciproc big grin oricum sper ca ti-am fost de folos cu ceva, bafta multa kiss