| Alexandraseia77 a întrebat:

stiu ca pare o intrebare absurda dar imi doresc foarte mult un copil si nu pot ramane insarcinata, nu stiu ce sa fac. Vreau un sfat va rog

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mergeti la un medic pe probleme de fertilitate. Comentezi aici ca nu ai probleme cu situatia financiara. Un copil nu te intreaba cum stai cu asta. ii trebuie dragoste si ingrijire materna. Daca tu crezi ca te descurci in privinta asta si nu ti-l cresc parintii fa cum ti-am spus.

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic absurd in asta. Daca incercati de peste 6 luni fara reusita, mergeti amandoi la o consultatie de cuplu la un ginecolog specializat in probleme de fertilitate

| darrio2007 a răspuns:

Nu crezi ca e prea devreme sa te gandesti la asta, la varsta ta de 16 ani? Nu stii cate implica sa cresti un copil. Cred ca vrei asta, poate ca sa iti tii iubitul aproape.
Pe el l-ai intrebat daca vrea un copil?

| Alexandraseia77 explică (pentru darrio2007):

De 6 luni ma tot bate la cap ca vrea un copil

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexandraseia77):

Mergeti la un medic pe probleme de fertilitate. Comentezi aici ca nu ai probleme cu situatia financiara. Un copil nu te intreaba cum stai cu asta. ii trebuie dragoste si ingrijire materna. Daca tu crezi ca te descurci in privinta asta si nu ti-l cresc parintii fa cum ti-am spus.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa mergi impreuna cu partnerul tau la un ginecolog sa faceti analize medicale, sa vada daca aveti probleme de sanatate, care te impiedica sa ramai gravida.

| Violleta2022 a răspuns:

Abia acum am vazut ca tu ai doar 16 ani... si vrei copil?
Cu ce doamne iarta-ma te intretii tu si copilasul?
Ori ai de gand, tot la parinti sa-l duci, sa va creasca pe amandoi (pe tine si pe copil)?

| Alexandraseia77 explică (pentru Violleta2022):

Stii cumva cum stau eu financiar? Mama m-a facut la 16 ani si am trait in lux. Nu iti fa probleme cu ce o sa l cresc. Stiu un lucru ca mult mqi bine decat altii

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandraseia77):

Imi imaginez ca ai tu lux la 16 ani, cand esti minora si nu ai nici o profesie sau venit. Pe alocatia de minor, nu?

| Alexandraseia77 explică (pentru Violleta2022):

Nu draga mea parintii mei au firme si imi pot permite orice

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandraseia77):

Dar le-ai cerut ajutorul sa mai creasca inca un copil, daca-l faci?
Sunt convinsa ca nu-si doresc copii mici, sa-i ia de crescut!

| relian a răspuns (pentru Alexandraseia77):

Daca iti permiteai orice, nu veneai pe TPU sa intrebi necunoscuti si oameni care nu sunt de profesia a ce cauti tu.Traiesti in lux dar nu ai ce manca probabil.Aia care au lux nu stau pe TPU laughing asta asa ca idee, aia dau cu banu, nu stau ei la vrajeala pe net.

Daca dispui de bani, du-te la un specialist sa va testeze, pe tine si pe ala cu care vrei sa faci copii si atunci vei stii sigur cum sta treaba.Pe aici nu poti af la absolut nimic, nici sfaturi pentru ca in cazul asta singurul sfat ce ti-l poate da cineva este -sa consulti un medic specialist.Nici cel mai tare medic asa, ca intrebi tu nu pot sa fac copii nu-ti poate da un raspuns.Chestiile astea trebuie analizate, ti se ia probe, ti se baga mai stiu eu pe unde scule laughing las ca o sa vezi tu daca mergi, asta daca ai bani, cu bani rezolvi aproape orice.

| Peridava a răspuns (pentru Alexandraseia77):

"Mama m-a facut la 16 ani" iar tu còpii exemplul prost!
Sau poate esti din acea etnie care se casatoreste la 8-9 ani?

| sierra1 a răspuns:

"Vreau un sfat va rog"

termină școala, fă o facultate, asigură-ți un viitor apoi reiei treaba cu "nu știu ce să fac"

| Alexandraseia77 explică (pentru sierra1):

Draga mea situati mea financiara nu cred ca o sa o ai niciodata asa ca numai imi da tu sfaturi de viitoar

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandraseia77):

Atunci fă-l. Vezi că guvernul intenționează să acorde reducere de câte doi ani la vârsta de pensionare (dacă cumva asta te interesează) pentru fiecare copil crescut. Acuma tu fiind tânără, ai tot viitorul în față.

| Sn4k3 a răspuns:

Adopti unul.

| Dalmore a răspuns:

Cati ani ai?

| Ionut58282856 a răspuns:

Adopta. Daca vrei copil nu cred ca vrei si neaparat un tata.

| 2008anonim2008 a răspuns:

Pai depinde sunt o gramada de posibilitati din cauza carora nu poti ramane. Ca de exemplu: cati ani ai? Sau poate fii din cauza partenerului, sa nu fie steril.
Ai putea merge la un medic si sa vezi.
Bafta