| eLLa_3004 a întrebat:

O intrebare. putin cam ciudata. Deci, am o prietena care mi-a spus ca a ramas insarcinata, dar nu vrea sa aiba probleme cu parintii si chestii din astea. vrea sa scape de copil, chiar daca ii pare rau straight face. Deci, ce vreau eu sa va intreb pentru ea :' Cum poate sa scape de copil, fara sa mearga la ginecolog'. Ea a spus ca daca nu stiu cum sta in apa rece, bla bla il poate pierde. Alte idei?straight face. Pe mine nu ma asculta ca sa mearga la doctor.

13 răspunsuri:
| SMarius a răspuns:

Ce penibile situatii... daca nu stiti sa va protejati,nu faceti prostii! daca e minora,si ala e major,sa il stoarca parintii ei de bani! oricum,tembelu draq,cand a simtit ca nu-l mai tine ce nu si-a scos-o din...m-am enervat,scuze!

oricum,e aiurea situatia! parintii au dreptul sa stie,sa vorbeasca cu ei! n-o sa-i dea in cap, ba din contra, o sa-i fie chiar mai usor! cu totii facem greseli, mai mari sau mai mici, asta e firea noastra!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SMarius):

Parintii o s-o oblige sa tie copilul dar la virsta si situatie ei asata inseamna sinucidere ok eu acum sunt la mijloc nici macar nu stiu ce e mai bine si daca e minora si el major o sa stea vreo 8 ani la puscarie

| foxsilver a răspuns:

Spune-i ca pe vremea lui Causescu au murit mii de femei care au apelat metode babesti.Dar ele nu prea aveau incotro, caci nu se gaseau produse contraceptive si daca mergeau la medic pentru avort, acesta era obligat sa anunte"militia".
Acum exista sansa de a merge la spital fara probleme.De ce sa-si puna viata in pericol?!
Nu mai vorbesc de faptul ca ar putea sa lase aceasta sarcina si sa dea viata acelui copil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru foxsilver):

Foxsilver macar te gindesti?
Pentru ce sa-si strice viata sa devreme ce n-o sa aiba timp?
Mai bine sa se duca la mediciar daca e minora va avea nevoie de acordul parintilor

| foxsilver a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu tine in cazul in care tipa este minora.Dar in nici un caz nu sunt de acord cu metodele primitive, pentru a renunta la aceasta sarcina.Eu am trait acele vremuri in care mureau mii de femei din aceasta cauza.Chiar cineva din familie era sa moara din cauza asta, si nu era minora, ci femeie in toata firea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru foxsilver):

Trebuie sa mearga la medic despre metode poate sau muri sau lua boli pe toata viata eu tot sunt contra

| foxsilver a răspuns (pentru anonim_4396):

Categoric! Asta spuneam si eu, ca e singurul mod in care poate renunta la aceasta sarcina fara sa-si puna viata in pericol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara sa mearga la medic este imposibil si spune-i sa nu-i para rau ca o sa-i para rau ca si-a stricat viata cind la lasat

| Nayuky a răspuns:

Pai cati ani are? si el cati ani are?

| eLLa_3004 explică (pentru Nayuky):

Pai ea are, 16 si el vreo. 18 19 cam asa straight face

| raducebotari a răspuns:

Zii sa nu faca asta.Mai pe urma a sa regrete lucrul asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raducebotari):

Dar daca este minora sau simplu nu vrea copilul
E viata ei si face ce vrea cu ea

| eLLa_3004 explică:

@Nayuky Pai ea are 16 ani, si el vreo 18 - 19.