| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Am si o intrebare, zilele trecute am facut sex cu iubitul meu, el a folosit prezervativul dar eu nu folosesc nici un fel de anticonceptionale... a fost totul ok! Stiu ca pare absurd dar, as fii putut ramane insarcinata? Sunt putin ingrijorata. M-am gandit mult la chestia asta in special pentru ca am visat intr-o noapte ca eram insarcinata si m-am aruncat dupa un pod pentru ca nu vroiam copilul, ceea ce este adevarat, eu nu imi doresc un copil de la varsta asta (20).nu stiu ce m-as face daca s-ar intampla asta! Va multumesc si astept opiniile voastre

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa e la inceput: esti mai mereu ingrijorata, stai linistita daca nu se rupe si il folositi de fiecare data fara alte atingeri, sansele se apropie de 0.
Numai bine si lasa gandurile!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asadar cat timp ai viata sexuala, automat iti asumi riscul unei sarcini nedorite.
Totusi prezervativul, daca e folosit corect, are o siguranta foarte buna, de peste 99%, asa ca riscul de sarcina e mic, practic neglijabil.

| deeea28 a răspuns:

Frica ta de a nu avea un copil acum te-a facut sa visezi asa. Daca ai folosit prezervativ si nu s-a rupt e totul ok, stai calma

| vykkusor a răspuns:

Daca totul a fost ok, nu ai pentru ce sa-ti faci griji, iar daca ai visat ca erai insarcinata, inseamna ca nu esti, pur si simplu tu iti faci griji, iar sistemul tau nervos reactioneaza astfel. Dar pentru orice eventualitate poti sa-ti faci un test de sarcina si sa vezi, ca sa stai mai linistita.Fii optimista si multa bafta.pa

| nathalie a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata:-)

| AndreeA_4571 a răspuns:

Nu esti. Ai vizat lucrul acesta deoarece te temeai sa nu se intample.

| daniela_1443 a răspuns:

Daca nu s-a rupt prezervativul nu are de ce sa-ti faci griji, stai linistita nu te mai stresa atat, ramai insarcinata doar atunci cand este posibilitatea ca ceea ce ejaculeaza el sa ramana la tine.

| nikoleta93 a răspuns:

Daca a folosit prezervativ si nu s-a rupt prezervativul in timpul actului sexual, nu ai cum sa ramai gravida, foloseste tot timpul Durexwinking

| xtina a răspuns:

Eu nu cred ca esti insarcinataoh go on... A fost totul OK? NU?
Dupa cateva zile fa-ti un test de sarcina ca sa fi sigura! Nu costa multoh go on
Mult Succes!happy

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Du-te la un test din acela care iti arata daca esti insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Singura metodă contraceptivă care îți oferă protecție de 100% este abstinența (lipsa actului sexual).
Poți rămâne însărcinată dacă prezervativul s-a spart sau a prezentat perforații din fabrică.
Visul nu se poate transpune de 100% în viața reală, mai este și subconștientul.
Poți face un test de sarcină în zilele premergătoare menstrei.
Pa, pa.