| Alexandra_1802 a întrebat:

Buna TPU.Sunt Alexandra si sunt intr-o perioada foarte naspa. sad De la un timp sunt foarte distanta de parinti mei adica mai ales de mama pentru ca ea, este plecata in Italia si in feb. trebuia sa vina acasa, si a zis ca nu mai vine ca nu stiu cine i-a dat locuri de munca in fine... Dupa ce am aflat treaba asta am plans zi si noapte si nu puteam sa ma adun, eram mereu "ciufuta" si am comportam foarte urat cu toti, mai ales cu mama eram foarte sictirita cand vorbeam cu ea. Dupa ce a trecut o saptamana am aflat ca avrut sa imi faca o surpriza... si aletele dar eu i-am zis ca am suferit si altele. Si acum nu stiu cum sa ma comport cu, pe cine intreb imi da sfaturi gen : "Lasa ca va fi bine!" Va rog niste sfaruri Fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Doar cei care trec prin situatia ta, te inteleg cel mai bine. Nu stiu cati ani ai dar atunci cand mama ta ti-a spus ca nu mai vine, ai fost un picut egoista. Poate esti un copil si e normal sa gandesti asa. Dar in saptamana in care tu spui ca ai suferit, trebuia sa te gandesti ca mama ta poate sufera mult mai mult decat tine ca nu te are alaturi, ca te iubeste mult si ca pentru binele tau ea sta acolo si se chinuie. Sa stii ca o mama iarta multe copilului ei si nu trebuie decat sa o strangi in brate si sa-i spui ca o iubesti. Daca simti nevoia sa-i ceri iertare, fa-o, te vei simti mult mai bine sufleteste. Eu zic sa te bucuri de prezenta ei si sa o imbratisezi strans ori de cate ori ai ocazia! Pupic!

| Alexandra_1802 explică (pentru Ramo80):

Multumec mult pentru sfathappy. asa o sa fac cum mi-ai zis tuhappy.

| Ramo80 a răspuns (pentru Alexandra_1802):

Cu mare drag.Ma bucur mult! Sa fiti sanatoase si fericite si cat mai mult una langa cealalta! Pupic!

5 răspunsuri:
| XDarkAngel a răspuns:

Buna!
Eu zic sa o suni si sa-ti ceri scuze fata de ea pentru ca ai tratat-o asa, numai ca erai foarte nervoasa si iti e tare dor de ea. Sunt sigura ca va intelege, si poarta-te frumos cu ea, incearca sa-ti ascunzi dorul si disperarea cand vorbesti cu ea.
Sper ca te-am ajutat, baftawinking.

| doc69 a răspuns:

Comporta-te normal fii tu insati spune ce iti creeaza disconfort dar incurajeaz-o nici ei nu ii este usor printre straini...asa va imprieteniti stiind eforrutirle ganduriel si mai ales dragostea ce v-o purtati.manifesta-te

| MAMYNYTO a răspuns:

Da. Eu cred ca mama ta a procedat asa pentru ca te iubeste foarte mult. Daca simti ceva pentru ea pune mana pe telefon si spune-i cu cuvintele tale ce simti. Ea oricum va intelege. E cel mai frumos lucru sa fii mama. Chiar daca ai gresit si vei gresi ea te va iubi neincetat. Sun-o! Fii deschisa.