| Pufoshul a întrebat:

Buna TPU sunt baiat, am o mama schizofrenica, un tata nebun, o sora proasta.
Deci, ce sa fac ca sa nu mai de-a mama in mine.
Ce sa fac sa nu ma mai certe tata.
Ce sa fac sa nu mai vorbeasca sora cu mine.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu ai ce face.

Răspuns utilizator avertizat
| AtateaConditii a răspuns (pentru Pufoshul):

Câți ani ai? Vorbește cu protecția copilului. Știi cum se zice tot răul spre bine, o să treacă ai să vezi și o să îți faci viața ta, o să pleci și o să îți fie dor de ei nebuni cum erau. Bunici nu ai să te muți la ei?

| AirănMeidăn a răspuns:

Urata situatie. Incearca sa nu mai stai atat de mult pe acasa, stai cu prietenii. Eventual la 18 ani te poti muta in chirie sau ceva.

| AtateaConditii a răspuns:

Caută-le calitățile și manipulează-i cu ele. De exemplu tatălui tău îi place să bea( pot fi si vicii) spune-i să te ajute la teme că îi iei o bere. Sora ta dacă e proastă și îi place shaorma, propune-i să urmărească un documentar si îi iei shaorma. Acum sincer, nu poți să ai rude așa nașpa și tu să fi singurull normal, poate greșești și tu undeva, reflectă asupra ambelor tabere, nu numai din unghiul tău.

Răspuns utilizator avertizat