| adutzik99 a întrebat:

Buna all.am si eu problema.sunt cu un baiat de un an.mama lui nu prea ma accepta si se plange mereu la sora lui care e in spania, ca ii vb iubitul meu urat mamei lui.si sora lui a vb cu mine pe mess si mi-a zis ca iubitul meu e un intretinut, ca vine acasa sa se certe cu el! eu nu o inteleg pe mama lui pentru ca el desi e baiat i-a demonstrat de multe ori ca e mult mai cuminte si mai bun decat sora lui! iar sora lui mi-a zis sa nu ii spun nimic iubitului meu despre asta.eu nu stiu ce sa fac! pentru ca stiu ca daca i-as spune, el nu ar spune nimic, s-ar face ca nu stie!

Răspuns Câştigător
| bobby_7474 a răspuns:

Tu ar tr sa ramii impartiala fata de sora,mama,nu ai dreptul sa te amesteci intre ei,nici sa-i povestesti ce ai vb cu ea pentru ca nu este fr. Iar nici intre tine si prietenul tau nu permite sa se amestece nimeni,ce are el de rezolvat in fam lui ii priveste doar pe ei,tu nu ar cam tr sa te amesteci, pentru ca asa vei fii nedorita,vei fi considerata ca porti vb de la unul la altul, vai fi ignorata, si atragi numai dizgratie cu asta.Fii rezervata in ceea ce inseamna de o cam data fam lui

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @adutzic99! Părerea mea este că ar trebui să păstrezi distanța. Comunică cu iubitul tău dar nu încuraja bârfa cu sora lui, la urma urmei deocamdată este familia lui și dacă tu ai interveni în relațiile lor nu ar fi prea oportun. Mari succese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga,un intretinut nu inseamna sa fii obraznic.Un intretinut e cel care nu munceste si asteapta totul moaca.Asa ca nu te mai baga in prostiile lor familiale, sint problemele lor iar tu daca tii la relatia ta nu-i spune nimic nici lui despre ai lui nici lor despre el.Mai bine bate-l la cap sa-si caute ceva de munca si cauta-ti si tu sau tine-te de scoala si iubiti-va in continuare fara problemele familiale ale niciuneia dintre parti.Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| adutzik99 explică:

El munceste! acum ca si-a luat si el o masina are rate de platit si nu a mai avut cum sa dea bani in casa! cel mai bine e sa tac si gata! nu vreau sa bag cearta si nici sa ma considere ai lui o barfitoare! oricum ai lui fac mare diferenta intre el si sora lui, ea totdeauna a fost mai presus decat el! si acum de pasti vine ea acasa ca sa se certe cu fratele ei pentru ceea ce ii spune maica-sa! in fine! mersi tuturor!