| oriflame121 a întrebat:

Sunt căsătorită de 2 ani,dar relația cu soțul meu este dezastru ( mă bate,mă jignește, se comporta urat, un chin ).Am cunoscut pe cineva de 2 luni care se afla la 100 km distanta, ne-am întâlnit acum o luna am petrecut noaptea împreună la el acasă.El nu este însurat, este mai mare cu 10 ani decât mine (are 35 ani ). Problema este că am mai vb de atunci și acum vrea sa vina sa mă vadă.Ce ziceți își bate joc, mă folosește? Mulțumesc.

64 răspunsuri:
| oriflame121 explică:

Nu pot sa cred ca ma sfatuiti sa stau cu el... Dupa ce batai am suportat, timpan spart, lovituri in cap, in coloana.

| NLS a răspuns (pentru oriflame121):

Cine te-a sfatuit sa stai cu el? Unul din douazeci! Ceilalti, printre care si eu, it spun cu cea mai mare compasiune sa iti iei inima in dinti si sa fugi de langa acel monstru!
E o bruta! Cum sa lovesti o femeie?
Cat despre celalalt, eu zic sa nu te pripesti, devino intai femeie libera si pe urma vezi tu.

| NoneOfUrBusiness a răspuns (pentru oriflame121):

Si mie mi-a cazut fata cand am vazut anumite sfaturi. Sa stai cu cineva nu inseamna sa faci sacrificii, sau cel putin nu atatea. Zici ca nu vrei sa le faci parintilor tai rau, dar oare ei daca ar sti prin ce treci, ar accepta? Parintii tai au avut viata lor, tu o ai pe a ta. Anii trec. Si tineretea nu se intoarce. Pleaca cat mai poti. Pana nu apare Doamne fereste un copil ca atunci iti va fi mai greu sa pleci. Nimeni nu are dreptul sa te lovească! Nimeni. Iar el, el nu e un barbat, nici femeie nu l-as putea numi, nici animal, ca as jigni animalele. Este simplu un jeg, un jeg de care trebuie sa scapi!

| Quassaar a răspuns (pentru oriflame121):

Un ticălos care apuca să dea o data in tine, o va face toată viața. Daca nu aveți copii te sfătuiesc să îți alegi alt drum. Sunt destul de trecut prin viață și am întâlnit asemenea oameni. Bătaia o au in sânge, toată viața ta se va rezuma la acest lucru. Lasa-l fara nici un regret, indiferent care va fi relația ta cu celălalt bărbat. Sănătatea ta fizică și mentala cred că este mult mai importanta. Succes!

| oriflame121 explică:

Cu sotul meu e clar ca intre noi nu mai e nimic. Eu cu tipul asta vorbesc de 2 luni, adica cand era bine pe sotul meu nu l-am inselat.Si ma tot gandesc alta femeie nu gasea? Trebuie sa mearga 100 km masina pentru cateva ore?

| QQanswer a răspuns:

Divorteaza femeie, cum sa stai cu unul care te bate? Daca ti-e frica de gura lumii faci cea mai mare greseala a vietii tale. Ai 25 de ani si toata viata inainte. Nu-ti mai bate joc de tine, la prima palma incasata trebuia sa.l reclami la politie si sa te duci la ai tai plus divort.

| Popescu_Andrei_2000_fyxc a răspuns:

Relatia ta este una toxica. Trebuie sa fiti fericiti impreuna si daca se comporta in acest fel cu tine, trebuie sa te debarasezi de el, nu te merita pe tine, si in nici un caz nu meriti tu sa fii jignita si batuta.