| MariaMaria2000 a întrebat:

Sunt foarte confuza, ma puteti ajuta? Acum o luna m-a sarutat cu un baiat, el avea prietena si eu la fel.El mi-a spus ca nu am fost impreuna cum vine chiestia asta sa te saruti cu cineva si sa fi doar prieten cu el. Ajutati-ma va rog!

10 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

A fost o scapare de-a amandurora, iti recomand sa te pui in situatia prietenului tau care te iubeste si ar afla ca te-ai sarutat cu altcineva, si sa te gandesti cat de tradata te-ai simti.
invata-te sa apreciezi ce ai langa tine si nu mai sari la altii cat timp ai prieten happy
o zi buna.

| Musique a răspuns:

Uite că vine.
Nu e mare chestie.Eu o iau ca pe "o nouă experiență" sau ceva-n genu, oricum.
Nu e o crimă dacă ești singur, însă când ai prieten/ă, lucrurile se complică.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, dupa logica ta, asta inseamna ca milioane de barbati, atunci cand se duc la prostituate, se si combina cu ele, nu? Ca doar fac sex! Cum vine asta, faci sex cu cineva dar nu ati fost impreuna?

Relatiile nu se bazeaza pe saruturi sau pe sex, relatiile sunt mult mai mult de atat. Devotament, intelegere, sacrificiu, iubire... Astea definesc o relatie. Impreuna cu cineva esti cand ai o relatie cu respectiva persoana pe cand un sarut poate fi doar un sarut si nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine cam asa: ca atunci cand ii dai un genunchi in oo si-i zici ca nu a fost cu rautate si dusmanie.

| Peaches a răspuns:

Hmmmm... A saruta pe cineva fara sa fiti impreuna este doar o decizie de moment, fara ca persoana respectiva sa se gandeasca la urmarile faptei sale.
Si daca el a spus ca nu ati fost impreuna, atunci inseamna ca el vrea sa ramana cu prietena lui si ca acel sarut nu a insemnat nimic pentru el. Ar trebui sa treci si tu peste asta.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking

~Roxetta

| TooNight a răspuns:

Depinde.
Daca simti ceva pentru el, daca sarutul ala a contat ceva pentru vreunul dintre voi. Sau a fost amical. desi nu exista asa ceva, dar poate nu a insemnat nimic. Daca pe tine te-a marcat asta, ii poti spune.
Va fi mai ok.
Good Luck! happy.

| Lavii007 a răspuns:

Inseamna ca a fost ceva de moment. Daca te saruti nu e neaparat relatie, nu stiu daca ai auzit de "friends with benefits"

| Skyglory95 a răspuns:

Inseamna ca tu esti indragostita de el, insa el nu simnte acelasi lucru pentru tine! poate pentru el nu a insemnat nimic acel sarut, insa din cate vad pentru tine a insemnat mai mult decat trebuiasadchiar nasoala situatia! incecarca sa nu il mai bagi in seama o vreme! daca cu adevarat a insemnat si pentru el ceva acel sarut va incerca sa te bage in seama! parerea mea e ca pui prea repede suflet!

| iuly92 a răspuns:

Daca saruti o persoana o singura data asta nu inseamna ca ati fost impreuna! Dar inseamna ca ti-ai inselat iubitul si el iubita! Poate a fost un impuls, o chestie de moment!