| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema :-\
Cel mai bun prieten al meu e baiat :-) Ieri intamplator ne-am sarutat :-)) Nu il plac laughing Am decis sa fim impreuna si azi nu am vorbit mai nimic unul cu celalalt crying (nu vrem sa afle nimeni)
Am vorbit si am decis sa ne sarutam in continuare laughing dar sa nu fim impreuna (Stiu ca suna foarte ciudat cand o spun) laughing
Oare ce se va intamppla?
I-am spus ca daca cumva isi face prietena am terminat toata "joaca" asta happy
Daca ma puteti ajuta big grin

11 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Pai nu prea inteleg intrebarea. Nu e nimic de facut. Va sarutati dar nu sunteti impreuna si tie ti se pare perfect normal? Daca nu il placi, mai mult ca sigur o relatie e scoasa din discutie. In cel mai rau caz se pierde o frumoasa prietenie.

| Cristiann25 a răspuns:

13 ani maxim!

| MeConstantine a răspuns:

Buna ziua,
Unul din voi este complexat si cam are nevoie de o relatie si din ceea ce povestesti tu ai cam fii aceea. In primul rand cred ca unul din voi decide daca sa ziceti la ceilalti sau nu, dar sincer nu conteaza pentreu ca atunci cand esti tanar ca te despati de cineva, ca il saruti, ca multe alte chestii nu prea pui importanta.
Aveam un prieten care se saruta cu toate prietenele sale, eu ma tineam de mana cu toate prietenele deci nu este in nici un fel ciudat sau altfel.
Intrebarea este mai simpla decat crezi, ce asteptari aveti unul de la altul si daca unul din voi de la joaca o sa treaca mai departe?

Răspuns utilizator avertizat
| sayWhaaat a răspuns:

V-ati sarutat, nu il placi, ai decis sa fi impreuna cu el, nu vrei sa afle nimeni, v-ati sarutat iar, ai decis ca nu vrei sa fii cu el, iar daca isi face prietena nu il mai saruti niciodata.
Deci eu asta am inteles, si sa-ti spun ce cred...
Daca ai sub 14 ani ignora ce urmeaza sa iti spun.
Daca ai peste 14 ani, esti o superficiala, egoista, si iti bati joc de el, baiatul te place, tu l-ai bagat in friendzone si nu-ti pasa de ce simte el.
Schimba-te pentru ca te indrepti cu pasi repezi catre a fi o pitipoanca.

| AntiNoobs a răspuns (pentru sayWhaaat):

Esti genial+Ai facut-o, ma!

| marinaa9 a răspuns:

Veti ajunge sa nu va mai intelegeti deloc, vei regreta ce-ai facut ca nu veti mai fi niciodata asa cum erati inainte!

| andreiush25 a răspuns:

Bitch.

| Karlitta a răspuns:

Sa te ajut cu ce? Apropo cati ani ai? Te saruti cu el, te combini cu el dupa va despartiti si decideti sa va sarutati in continuare.laughingIti dai seama cat de penibil suna asta? De ce sa nu afle nimeni? Va bat mamicile voatre? Incetati sa va mai purati ca niste copii.Ori sunteti impreuna, ori nu.Ca va sarutati sau altceva din joaca...sa zicem ca e ok daca sunteti amandoi singuri.Dar nu ai de ce sa.i zici lui sa nu.si faca nicio prietena din moment ce practic baiatu' n.are nici o obligatie fata de tine.

| georgian24 a răspuns:

Asta se numeste aventura si e mult mai frumoasa ca relatia. continua! si iti propun sa ai cat mai multe aventuri daca ai intre 12-17 ani :*

| antonia112 a răspuns:

Treci peste nul baga in seama