| Hamed134 a întrebat:

Bună TPU!
Sunt genul de persoană care nu vorbește prea mult, doar când trebuie și ce trebuie.
Urăsc discuțiile formale pentru că simt că îmi consum energia aiurea și prefer să-mi văd mai bine de treaba mea decât să mă epuizez.
Nu mai suport modul meu de a fi, mă urăsc, urăsc să mi se spună mereu că sunt prea tăcut, că sunt "mut, simt cum toată lumea mă privește ca pe un ciudat, nu știu nu mai suport.
Nu știu ce aș putea să fac ca să mă pot integra? Ar trebui să încep să vorbesc multe absurdității doar ca să mă pot integra?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Evita dusmanii. Exista animal de companie - consola - activitati fizice. Nici mie nu-mi place sa ma bag in grupuri imense pentru ca vorbesc intre ei si nu reusesc sa port o conversatie cu cineva pentru ca altul se baga. Singur e cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti introvertit, esti normal, accepta-te asa cum esti si lasa prostii, ca nu au minte.Nu le da importanta.

| UnDiavol a răspuns:

Nici eu nu vorbesc mult sunt foarte tăcut de fel Da nu înțeleg ceva la tine de ce pui tu la inima ce spune alți? Ca spune ca ești tăcut așa ești tu ciudata nu trebuie sate urâțești din cauza asta Hamed lăsai sate vadă cum vor ei nu trebuie să-ți pese asta și ce dacă ești ciudata? Care este faza nu înțeleg? O data ce tu ești sănătos nu-ți lipește o mâna un picior un ochi nu văd unde ar fi problema nu trebuie sa vorbește nicio absurditate atunci devi fals nu ești tu cine ești cu Adevărată fi original fi tu cine ești cu Adevărată

| ShadowLoleris a răspuns:

Vorbește despre ce vorbesc și ei!

| Darkshadoww a răspuns:

Te inteleg si eu cateodata sunt "muta" pentru ca pur si simplu nu gasesc nimic de discutat cu celelalte persoane, sau nu stiy ce sa spun

| David00368866 a răspuns:

Si eu sunt asa cateodata, depinde de stare, inainte eram exact asa ca tine, in timp o sa te obisnuiesti, uita-te la videoclipuri pe Youtube, cauta pe google, citeste o carte, toate astea ajuta in comportamentul social.
Gaseste un subiect despre care tu stii cat de cat sau te pasioneaza si vorbeste cu lumea despre acest lucru cand iesi cu un grup de oameni.
Nu trebuie sa te faca sa te simti rau acest lucru, ca esti tacut, gaseste-ti alt anturaj, decat cu niste oameni care te judeca mai bine deloc.
Si eu m-am mutat in Anglia cand eram inca la scoala, si iti dai seama ca eram foarte rusinos, dar unii elevi vorbeau cu mine sa imi dea curaj, deci anturajul conteaza foarte mult. Cum spuneam, daca nu ai pe nimeni sa te impinga de la spate, cel mai bine ar fi sa incepi sa te dezvolti personal, sa te auto educi. Poate nu vei vedea rezultate de azi pe maine, dar in timp se va vedea, poate peste vreo 2-3 saptamani.