| CinevaAnonimă a întrebat:

Poate o sa sune ciudat...
Ma simt foarte prost/ciudat cand cineva care se afla alaturi de mine vorbeste despre sex, reproducere/procreatie, pubertate, etc. Pur si simplu nu suport sa aud nimic despre asta, dar colegii mei vorbesc intr-una doar despre asa teme si eu nu stiu ce sa le mai zic doar ca sa inceteze odata. Sfaturi?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pleci de acolo, te gândești la altceva. Poți sa asculți muzica cu căștile la urechi și ai rezolvat problema. Ești de apreciat ca îți plac lucrurile caste.

| syd2 a răspuns:

Esti mai presus de murdaria pamanteana.

| CinevaAnonimă explică (pentru syd2):

Adica? Ce vrei sa spui?

| RangerJ a răspuns:

Subiectul acesta poate fi un taboo pentru unii, aparent si pentru tine, sfatul meu de a depasii aceasta stanjenire este de a participa si tu in conversatie, fie pasiv sau activ din punct de vedere al vorbirii. Iti ofer acest sfat pentru ca mai devreme sau mai tarziu te vei izbi de moment in care tu vei avea nevoie de anumite cunostinte, i.e sex cu prietena/prietenul.